Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja Bałtyckie Forum Przemysłu Energetyki Morskiej – 28 lutego – 1 marca 18 r. w Warszawa

BEIF 2018 – jakie są możliwe scenariusze rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce?

W zasięgu Polski jest budowa jest budowa 8 GW w MFW do 2035 roku. Czy jest szansa na wykorzystanie tego potencjału morskiej energetyki wiatrowej, który szacowany jest nawet na 30-36 TWh energii rocznie? W ramach konferencji BEIF przedstawiciele branży offshore będą analizować możliwe scenariusze rozwoju MEW w Polsce oraz opcje rozwiązań systemowych, które mogą skutecznie promować inwestycje w polskim przemyśle energetyki morskiej.

Konferencja Bałtyckie Forum Przemysłu Energetyki Morskiej (BEIF) odbędzie się w dn.  28 lutego – 1 marca br. w Warszawie. Jej uczestnicy wezmą, m.in. udział w konsultacjach programu „Energia z Bałtyku dla Polski 2025”, według którego do końca 2030 roku w polskiej części Morza Bałtyckiego może zostać wybudowanych 4 GW, a do końca 2035 – 8 GW morskich farm wiatrowych (MFW).

Program jest sygnowany przez ponad 40 firm i instytucji reprezentujących krajowy przemysł stoczniowy, kablowy, elektryczny, inżynierii i logistyki morskiej. Dotyczy on modernizacji polskiej energetyki w latach 2020 – 2030, z wykorzystaniem potencjału inwestycji energetycznych na morzu i obejmuje, m.in. produktywność, koszty, konkurencyjność, bilansowanie, organizację łańcucha dostaw oraz uwarunkowania systemowe rozwoju morskiej energetyki w Polsce.

W sesji inauguracyjnej konferencji BEIF 2018 pt. „Morska droga do bezpieczeństwa energetycznego Polski”, podczas której zostaną zaprezentowane m.in. założenia programu „Energia z Bałtyku dla Polski 2025”, wezmą udział, m.in. Claus-Dieter Borchardt, Dyrektor Generalny ds. Energetyki Komisji Europejskiej oraz Zbigniew Gryglas, Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej.

W ramach konferencji odbędzie się także cykl debat w formule oksfordzkiej z przedstawicielami branży offshore, w ramach których zostaną poruszone takie tematy, jak:

  • „Morska energetyka – gwarantem bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju gospodarczego Polski w latach 2020-2030”,
  • „Polski przemysł liderem dostaw i usług dla morskich inwestycji energetycznych na Bałtyku”,
  • „Morskie farmy wiatrowe w Polsce zrealizujemy własnymi siłami”.

Więcej informacji o konferencji oraz jej uczestnikach: http://www.beif.pl/en

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Dodatkowe 20 mld m sześc. gazu – według bardzo wstępnych szacunków PGNiG - da się wycisnąć z najstarszego i największego eksploatowanego w Polsce złoża pod Przemyślem. Ilość może nie powalająca, ale, jak mówi prezes Piotr Woźniak, krajowy gaz jest nieporównanie tańszy od importowanego, więc warto po te zasoby sięgąć.

Partnerzy portalu

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu