Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, 28-29.09.2015,Lublin

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, 28-29.09.2015,Lublin

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, 28 29 09 2015,Lublin

Europejskie Centrum Biznesu, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublina mają przyjemność zaprosić do udziału w

Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym – Lublin 2015,

który odbędzie się 28-29 września 2015 r. w Lublinie.

Temat przewodni Szczytu brzmi „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo”

W ramach Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego przedstawiciele kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo gospodarcze kraju, polityków i ekonomistów będą dyskutować na tematy zabezpieczenia polskiej gospodarki pod kątem ryzyk wynikających z niepewności inwestycyjnej, sytuacji międzynarodowej, bezpieczeństwa (gospodarczego, energetycznego, finansowego).

Bezpieczeństwo gospodarcze, strukturalne i  energetyczne, pewność zaopatrzenia w surowce i stabilność międzynarodowego obrotu towarowego, a także gwarancja pracy/zatrudnienia to czynniki determinujące rozkwit regionu i gwarancja stabilnego rozwoju dla jego mieszkańców. Bezpieczeństwo to wspólny mianownik dla wielu inicjatyw, projektów i strategii realizowanych przez Prezydenta RP, Rząd i poszczególne resorty, a także spółki o charakterze kluczowym dla polskiej gospodarki. Debata z udziałem zaproszonych gości nie tylko pozwoli na komplementarne nakreślenie obecnej sytuacji Polski w kontekście bezpieczeństwa, ale przede wszystkim pozwoli zbudować wnioski, istotne dla przyszłych działań ukierunkowanych na zagwarantowanie bezpiecznego i stabilnego rozwoju państwa.

Szczegółowe informacje o kongresie będą sukcesywnie przedstawiane na stronach internetowych Europejskiego Centrum Biznesu www.osglublin.pl oraz na stronach Partnerów i Patronów Medialnych Szczytu.

Szczegółowe informacje na temat OSG LUBLIN 2015:

www.osglublin.pl        e-mail: [email protected]     tel. +48 081 747 65 10

 

Według naszych ustaleń tylko trzy działające w Polsce firmy dostały ankiety z Brukseli w sprawie mechanizmów wspierania mocy. Wokół ankiet panuje w dodatku atmosfera dziwnej tajemniczości.

ue flagi
Rynek energii rozwija:

Marginalizacja węgla jako źródła energii elektrycznej dzięki atomowi i OZE to główne założenie nowej czeskiej strategii energetycznej. Dokumentowi nie można odmówić siły rażenia, bo jeszcze nie był formalnie przyjęty przez rząd w Pradze, a już boleśnie ugodził Polskę.

czech republik energy mix
Rynek energii rozwija:

Szczyt emisyjności sektora energetycznego już w 2020 roku a następnie co pięć lat przeglądy wyznaczonych celów klimatycznych – to dwa z czterech punktów propozycji globalnego porozumienia klimatycznego zaproponowanego przez Międzynarodową Agencję Energii (MAE).

CO2

Nominacje dla nowego ministra skarbu i wiceministra gospodarki ds. energetyki to znak, że przed wyborami w obu dziedzinach nie będzie już żadnych większych zmian. Czy to dobrze?

kopacz premier
Rynek energii rozwija: