Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. Spotkanie Branżowe „Otoczenie regulacyjne i finansowanie inwestycji w innowacyjne rozwiązania technologiczne dla energetyki konwencjonalnej” – 15 lutego 2018 r. Częstochowa

Spotkanie Branżowe „Otoczenie regulacyjne i finansowanie inwestycji w innowacyjne rozwiązania technologiczne dla energetyki konwencjonalnej” – 15 lutego 2018 r. Częstochowa

Szanowni […]
cbe

Szanowni Państwo,

pomimo dynamicznego rozwoju sektora OZE, energetyka konwencjonalna oparta o spalanie paliw kopalnych ciągle pozostaje podstawą systemu energetycznego. Zagwarantowanie dostępu do efektywnych ekonomicznie źródeł energii konwencjonalnej jest kluczem do wzrostu konkurencyjności Województwa Śląskiego i realizacji zadań na rzecz jego zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju. Dlatego niezmiernie istotną kwestią jest upowszechnianie wiedzy w zakresie instrumentów wspierających rozwój przedsiębiorstw oraz promowanie postaw przedsiębiorczości.

cbe

W związku z powyższym, Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. oraz CBE Polska zapraszają na specjalistyczne Spotkanie Branżowe „Otoczenie regulacyjne i finansowanie inwestycji w innowacyjne rozwiązania technologiczne dla energetyki konwencjonalnej”, które odbędzie się w dniu 15 lutego 2018 roku w Częstochowie, w siedzibie Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorstw branży energetycznej Województwa Śląskiego.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.3 Profesjonalizacja IOB Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Podczas wydarzenia zaplanowane jest podjęcie następujących dyskusji:

 • Zarządzanie wydatkowaniem funduszy badawczo- rozwojowych, europejskich, środków kredytowych i publicznych,
 • Integracja i koordynacja inwestycji na poziomie lokalnym i regionalnym,
 • Dostępność poszczególnych źródeł finansowania inwestycji oraz zasady pozyskania środków,
 • Bariery w rozwoju lokalnej energetyki konwencjonalnej, w tym bariery: regulacyjne, finansowe i formalno – administracyjne.

Do udziału zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw branży energetycznej Województwa Śląskiego, w tym:

 • elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni,
 • rozważających budowę/modernizację mocy wytwórczych na własne potrzeby,
 • przemysłowych odbiorców energii,
 • obiektów nieprzemysłowych o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną i cieplną/chłód
 • potencjalnych inwestorów, dostawców produktów i rozwiązań technologicznych
 • firm doradczych i inżynieryjnych oferujących produkty dla szeroko pojętej energetyki.

 

Uwaga!

Udział w Spotkaniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane prosimy o jak najszybszą rejestrację/ kontakt na podane adresy mailowe: [email protected]
lub pod nr telefonu:
Agencja Rozwoju Regionalnego wCzęstochowie S.A. – Tel. +48 600 160 333
CBE Polska – tel. +48 22 82 77 123

Od 1990 roku wytwarzanie ekologicznej energii elektrycznej w Niemczech wzrosło o 1000%, a eksport prądu osiągnął właśnie kolejny rekord – wynika ze wstępnych danych za 2017 rok, przeanalizowanych przez portal WysokieNapiecie.pl. Niemcy są jednak dalecy od samozadowolenia, bo rekordowe wyniki przykrywa cień porażki do jakiej musiała przyznać się kanclerz Merkel.
oze niemcy 2017
W ciągu kilkunastu najbliższych na energetyce atomowej w UE można będzie zarobić kilkadziesiąt mld euro. Ale nie na budowie nowych elektrowni, a wręcz przeciwnie- na rozbieraniu starych.
atom 2018 global landscape
Technologie wspiera:
Dziennikarz WysokieNapiecie.pl Bartłomiej Derski i rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Karolina Gałecka rozmawiali na antenie radia TOK FM o carsharingu w Warszawie.
radio wmediach