Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Narodowy Program Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej szansą dla polskiego przemysłu morskiego

Narodowy Program Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej szansą dla polskiego przemysłu morskiego

Szanowni […]
banner 700x200 konf szczecin pl

Szanowni Państwo,

W imieniu dwóch największych organizacji branżowych energetyki wiatrowej w Polsce – Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) i Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) mamy zaszczyt zaprosić do udziału w kluczowym wydarzeniu branży offshore w Polsce.

banner 700x200 konf szczecin pl

15 lutego  2018 r., w Szczecinie – kolebce polskiej energetyki wiatrowej i ważnym ośrodku portowo-stoczniowym –  odbędzie się Konferencja „Narodowy Program Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej szansą dla polskiego przemysłu morskiego”. Uczestnicy Konferencji zapoznają się z założeniami o jakie oparte powinno być programowanie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce aby zmaksymalizować korzyści dla gospodarki narodowej. W ramach Konferencji zaprezentowane zostaną propozycje regulacji niezbędnych dla optymalnego wykorzystania lokalnego łańcucha dostaw dla budowy morskich farm wiatrowych w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej.

Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z perspektywami rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i Europie, harmonogramem realizacji najbardziej zaawansowanych polskich projektów oraz postępem prac nad planem zagospodarowania przestrzennego Polskich Obszarów Morskich.

W Konferencji wezmą udział członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej powołanego w listopadzie br. przez Posła Zbigniewa Gryglasa. Równolegle do Konferencji, w Szczecinie odbędzie się wyjazdowe posiedzenie zespołu, które umożliwi parlamentarzystom zapoznanie się z potencjałem zaplecza przemysłowego, portowego i akademickiego regionów nadmorskich przed którymi rozwój sektora morskiej energetyki wiatrowej otwiera nowe możliwości dynamicznego rozwoju.

Więcej informacji na stronie: offshoredlapolski.pl

Od 1990 roku wytwarzanie ekologicznej energii elektrycznej w Niemczech wzrosło o 1000%, a eksport prądu osiągnął właśnie kolejny rekord – wynika ze wstępnych danych za 2017 rok, przeanalizowanych przez portal WysokieNapiecie.pl. Niemcy są jednak dalecy od samozadowolenia, bo rekordowe wyniki przykrywa cień porażki do jakiej musiała przyznać się kanclerz Merkel.
oze niemcy 2017
W ciągu kilkunastu najbliższych na energetyce atomowej w UE można będzie zarobić kilkadziesiąt mld euro. Ale nie na budowie nowych elektrowni, a wręcz przeciwnie- na rozbieraniu starych.
atom 2018 global landscape
Technologie wspiera:
Dziennikarz WysokieNapiecie.pl Bartłomiej Derski i rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Karolina Gałecka rozmawiali na antenie radia TOK FM o carsharingu w Warszawie.
radio wmediach