Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. „Transformacja energetyczna dla przyszłości Polski” – 9 listopada/Centrum Prasowe PAP

„Transformacja energetyczna dla przyszłości Polski” – 9 listopada/Centrum Prasowe PAP

Przyszłość konwencjonalnych źródeł energii, rozwój polskiej energetyki jądrowej, odnawialnych źródeł energii, budowa gospodarki wodorowej - to główne tematy konferencji energetycznej organizowanej przez Polską Agencję Prasową. Gościem konferencji będzie wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
169 (002) – konf.energia nowy

Wojna w Ukrainie pokazała, jak ważna w kontekście bezpieczeństwa energetycznego jest dywersyfikacja dostaw i źródeł energii. Rozwijanie i promowanie wytwarzania energii z odnawialnych źródeł jest jednym z kierunków uniezależniających polski sektor energetyczny od zewnętrznych czynników geopolitycznych.

Jakie zatem miejsce w miksie energetycznym zajmuje energetyka wiatrowa i fotowoltaika obecnie oraz jakie wyzwania rozwojowe czekają te branże?  Czy energetyka jądrowa zapewni Polsce bezpieczeństwo energetyczne? W jakiej perspektywie można zakładać odejście  od paliw kopalnych i czy jesteśmy na to gotowi?

Odpowiedzi na te pytania postarają się udzielić zaproszeni goście, wśród których są m.in.: przedstawiciele administracji rządowej, specjaliści instytutów badawczych, eksperci z branży OZE.

Konferencja odbędzie się w Centrum Prasowym PAP (ul. Bracka 6/8).

Agenda wydarzenia: 
https://pap-mediaroom.pl/debata/konferencja-pap-transformacja-energetyczna-dla-przyszlosci-polski
 
Akredytacja na konferencję: https://centrumprasowe.pap.pl/form/formularz-akredytacyjny  
 
Transmisja live: https://pap-mediaroom.pl https://biznes.pap.pl https://debata.infostrefa.tv
 
Patronat honorowy nad konferencją objął minister klimatu i środowiska. Partnerami wydarzenia są: PKN ORLEN, European Energy Poland, Philip Morris. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal WysokieNapięcie.pl.

Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Ceny ropy od tygodni pozostają poniżej 100 USD za baryłkę, a ceny gazu w Europie znajdują się poniżej 100 euro za MWh, są trzykrotnie niższe niż z końcem czerwca. Widmo kryzysu energetycznego oddala się. Na polskich stacjach paliw powinien tanieć diesel.
Zrzut ekranu 2023-02-06 130602
Technologie wspiera: