Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Gala Klastrów Energii w Warszawie

Gala Klastrów Energii w Warszawie

Już w dniach 16-17 listopada 2022 roku odbędzie się uroczysta Gala Klastrów Energii w Warszawie-Józefowie.Na wydarzenie składać się będzie konferencja tematyczna „Zielona energia kluczem do uzyskania niezależności energetycznej”, Gala Klastrów Energii oraz wyjazd do biogazowni.
Gala Klastry Energii 2022

Podczas panelu konferencyjnego zostaną poruszone nie tylko liczne zagadnienia związane z klastrami energii, ale również inne wykłady tematyczne w dziedzinie energetyki i OZE. Wśród najważniejszych wątków należy wymienić takie tematy jak:

  • Spółdzielnia Energetyczna – obrót energią elektryczną w Klastrze Energii -Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
  • Spółdzielnia Energetyczna – odpowiedzią na wyzwania transformacji Energetycznej – DOEKO Group Sp. z o.o.;
  • Wsparcie Społeczności Energetycznych z Krajowego Programu Odbudowy – Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Przedstawiciel Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej;
  • Schemat funkcjonowania oraz opis technologii biogazowni – ProBioGas;
  • Dotacje dla Społeczności Energetycznych – szansą na wzrost lokalnego bezpieczeństwa energetycznego – Członek Rady Nadzorczej NFOŚiGW.

Pierwszy dzień zostanie zakończony uroczystą galą, podczas której zostanie podsumowana działalność Klastrów Energii w 2022 roku oraz wręczone wyróżnienia za dotychczasową współpracę.

Następnego dnia planowany jest wyjazd do biogazowni w Międzyrzecu Podlaskim. Wizyta ta umożliwi zapoznanie się z jej funkcjonowaniem oraz zaznajomienie się z procesami wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła opartych na systemie kogeneracyjnym.

Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Ceny ropy od tygodni pozostają poniżej 100 USD za baryłkę, a ceny gazu w Europie znajdują się poniżej 100 euro za MWh, są trzykrotnie niższe niż z końcem czerwca. Widmo kryzysu energetycznego oddala się. Na polskich stacjach paliw powinien tanieć diesel.
Zrzut ekranu 2023-02-06 130602
Technologie wspiera:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!