Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. XI Meeting Gospodarczy KIG

XI Meeting Gospodarczy KIG

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza przedstawicieli mediów na XI Meeting Gospodarczy, który odbędzie się 7 listopada 2022 r., w godz. 11.00-14.45 w Radisson Collection Hotel, przy ul. Grzybowskiej 24, w Warszawie.
klimatyczna-800 480

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Z węglem – bezpiecznie, w zieloną transformację”.

Jest to wydarzenie cykliczne, podczas którego podejmujemy ważne kwestie dotyczące wpływu polityki klimatyczno-energetycznej UE na polską gospodarkę i społeczeństwo.

Obszar merytoryczny konferencji przygotowany został na podstawie otwartych debat publicznych, wystąpień przedstawicieli rządu, ludzi nauki i środowisk ochrony środowiska naturalnego oraz klimatu. A także z sygnalizowanych wynikach gospodarczych górnictwa i energetyki minionych miesięcy oraz sesji Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej KIG. Organizowane jak dotąd spotkania są formą oceny i wskazywania rzeczywistych kosztów gospodarczych i społecznych polityki klimatyczno-energetycznej UE.

Założeniem Meetingu będzie opracowanie VIII Apelu Warszawskiego Krajowej Izby Gospodarczej w sprawie koniecznych działań dla zabezpieczenia interesów gospodarki w Polsce wobec wyzwań jak wyżej.

Wydarzenie będzie transmitowane online.

Informacje o wydarzeniu: https://kig.pl/uslugi/konferencje-kongresy-szkolenia/wydarzenia-cykliczne/europejski-meeteing-gospodarczy-2022/

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: [email protected], tel. 22 630 96 12

Ceny ropy od tygodni pozostają poniżej 100 USD za baryłkę, a ceny gazu w Europie znajdują się poniżej 100 euro za MWh, są trzykrotnie niższe niż z końcem czerwca. Widmo kryzysu energetycznego oddala się. Na polskich stacjach paliw powinien tanieć diesel.
Zrzut ekranu 2023-02-06 130602
Technologie wspiera:
Rosja, największy na świecie eksporter paliw kopalnych, bezpowrotnie straciła udziały w rynku. Zwrot w kierunku Azji nie wystarczy, bo transformacja energetyczna Chin postępuje, a wzrost inwestycji w OZE na świecie będzie zmniejszać popyt na rosyjski gaz i obniżać jego ceny – wynika z najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Po lekturze raportu MAE trudno nie uznać, że hamletyzowanie polskich polityków ws. wiatraków pomaga Moskwie.
gaz import do ue rosji 2022
Rynek energii rozwija: