Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. „Rynki regulowane – aspekty prawne, finansowe i konkurencyjności rynkowej”

„Rynki regulowane – aspekty prawne, finansowe i konkurencyjności rynkowej”

Zapraszamy na konferencję „Rynki regulowane - aspekty prawne, finansowe i konkurencyjności rynkowej", która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 24 października 2022 r. na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Udział on-line w konferencji jest bezpłatny.
baner konferencja public goods final

Głównym celem konferencji jest pokazanie megatrendów i wyzwań stojących przed firmami w sektorze regulowanym dóbr publicznych (public goods) oraz propozycji zmian i rozwiązań w obszarach prawa, finansowania, zarządzania, mających zapewnić konkurencyjność tego sektora.

Jest to pierwsza z cyklu czterech konferencji dotyczących sektorów regulowanych oraz współpracy z samorządami. Kolejne konferencje odbędą się w nowym roku i dotyczyć będą sektora wody i odpadów, współpracy z samorządami, polityki regionalnej oraz smart city oraz aspektów handlowych i produktowych w sektorach regulowanych. 

W ciągu miesiąca polski węgiel sprzedawany ciepłowniom podrożał o niemal 200% i znacznie przebił ceny węgla w portach ARA. Jest dziś najdroższy w historii, choć na Zachodzie tanieje. W miesiąc kopalnie podwoiły też ceny dla elektrowni. To szczyt hipokryzji, bo jeszcze niedawno górnicy przekonywali, że ceny rynkowe nie mogą dotyczyć węgla. Równolegle wypłacili sobie już drugą nagrodę w tym roku i rozmawiają o wysokości trzeciej. Za chwilę sytuacja się odwróci.
wegiel ceny polska ARA pscmi porownanie zl t
Uruchomiony 1 października gazociąg Baltic Pipe przesyła gaz zgodnie z planem, ale nie jest to jeszcze gaz bezpośrednio z Norwegii. Duńczycy zanotowali kolejne opóźnienie w terminalu odbiorczym Nybro i ślą do Polski gaz z Niemiec.
baltic pipe
Za kierownicą samochodu elektrycznego przemierzyliśmy ponad 5 tys. km z Warszawy do Stambułu i wokół Bałkanów. Sprawdziliśmy jak na tej trasie spisał się Hyundai Kona Electric, jak sieć ładowarek i ceny ładowania w Polsce wypadają na tle 12 innych państw Europy i czy elektromobilność wciąż ma sens, przy rosnących stawkach na publicznych ładowarkach.
erajd wschod 2022 bosfor balkany czas koszty