Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. „Magazyn Energii” – Studenckie Koło Naukowe Energetyki

„Magazyn Energii” – Studenckie Koło Naukowe Energetyki

„Magazyn Energii” to czasopismo, które powstało w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego Energetyki. Publikacja jest pełna merytorycznych treści oraz ciekawostek związanych z sektorem energetycznym. Pierwszy, debiutowy numer ukazał się w październiku bieżącego roku.

W kwartalniku publikowane są artykuły członków Koła przedstawiające najważniejsze wydarzenia z branży. Jest to pozycja dedykowana dla spragnionych wiedzy i ciekawych świata. Miejsce tutaj znalazła również sekcja rozrywkowa idealna dla szukających chwili relaksu i rozrywki.

Motywacją do powstania „Magazynu Energii” jest chęć przekazania wiedzy w nieskomplikowany sposób, a zarazem pasji do energetyki każdemu zainteresowanemu odbiorcy.

Z publikacją mogą Państwo zapoznać się pod poniższym linkiem: www.skne.pl/1_75_czasopismo.html

W ciągu miesiąca polski węgiel sprzedawany ciepłowniom podrożał o niemal 200% i znacznie przebił ceny węgla w portach ARA. Jest dziś najdroższy w historii, choć na Zachodzie tanieje. W miesiąc kopalnie podwoiły też ceny dla elektrowni. To szczyt hipokryzji, bo jeszcze niedawno górnicy przekonywali, że ceny rynkowe nie mogą dotyczyć węgla. Równolegle wypłacili sobie już drugą nagrodę w tym roku i rozmawiają o wysokości trzeciej. Za chwilę sytuacja się odwróci.
wegiel ceny polska ARA pscmi porownanie zl t
Uruchomiony 1 października gazociąg Baltic Pipe przesyła gaz zgodnie z planem, ale nie jest to jeszcze gaz bezpośrednio z Norwegii. Duńczycy zanotowali kolejne opóźnienie w terminalu odbiorczym Nybro i ślą do Polski gaz z Niemiec.
baltic pipe
Za kierownicą samochodu elektrycznego przemierzyliśmy ponad 5 tys. km z Warszawy do Stambułu i wokół Bałkanów. Sprawdziliśmy jak na tej trasie spisał się Hyundai Kona Electric, jak sieć ładowarek i ceny ładowania w Polsce wypadają na tle 12 innych państw Europy i czy elektromobilność wciąż ma sens, przy rosnących stawkach na publicznych ładowarkach.
erajd wschod 2022 bosfor balkany czas koszty