Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Transformacja energetyczna w nowych realiach gospodarczych – 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER

Transformacja energetyczna w nowych realiach gospodarczych – 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER

7-8 listopada 2022 r., w The Westin Warsaw Hotel oraz online, odbędzie się 36. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 6. edycja OZE POWER. Po raz drugi w tym roku liderzy branży energetycznej spotkają się, aby przedyskutować najbardziej aktualne trendy, szanse i wyzwania sektora energetycznego w Polsce.
Euro-OZE-800×480-v1

Konferencję zainauguruje debata poświęcona procesowi transformacji energetycznej w Europie. Eksperci porozmawiają m.in. o wpływie sytuacji w Europie na realizację założeń pakietu Fit for 55,  europejskiej polityce gazowej oraz alternatywach dla paliw z Rosji. Kolejnym punktem agendy będzie analiza bezpieczeństwa i optymalizacji energetycznej Polski. Omówione zostaną zagadnienia takie jak przyszłość ETS w pakiecie Fit for 55, uniezależnienie zaopatrzenia w energię i paliwa, stabilność energetyczna a ceny energii, przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu i przyspieszenie trendów rozwojowych w czasach kryzysu.

Prelegenci pochylą się nad kwestiami dotyczącymi finansowania inwestycji energetycznych – modelami i źródłami finansowania miksu energetycznego, efektywnością energetyczną, finansowaniem zielonych źródeł, fotowoltaiki i pomp ciepła. Przedmiotem rozmów kolejnych paneli będą rozwój, potencjał i możliwości ciepłownictwa oraz energetyka w przemyśle, w tym kwestia rosnących cen energii w kontekście kondycji firm oraz wdrażania ekologicznych rozwiązań w firmach. 

Eksperci przeanalizują zagadnienia związane z energetyką konwencjonalnąj i OZE do 2040 w nowych realiach gospodarczych oraz potencjałem wykorzystania energii OZE w Polsce. Poruszone zostaną także wątki dotyczące energetyki atomowej, wiatrowej oraz energetyki rozproszonej. Jednym z punktów agendy będzie debata poświęcona funkcjonowaniu sieci elektroenergetycznych, przesyłowych i dystrybucyjnych. Omówione zostaną kwestie takie jak m.in. efektywna transformacja sieci dystrybucyjnych polskiej energetyki, sposób finansowania sieci, niezbędne zmiany prawne i inwestycje w infrastrukturę. Eksperci skomentują kierunki rozwoju elektryfikacji transportu. Nie zabraknie tematów z obszaru cyberbezpieczeństwa w energetyce, a także digitalizacji związanej z transformacją energetyczną.

EuroPOWER i OZE Power to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

Materiał Partnera
Jeszcze kilka lat temu nie budziły większych emocji dane dotyczące struktury pozyskania energii pierwotnej w Polsce i w Unii Europejskiej, wskazujące, że znacząco więcej energii wytwarzano w Polsce z paliw kopalnych niż w UE.
dom ogrzewanie biomasa emisja smog drewno
Rynek energii rozwija:
Rząd wyznaczy limity cen za energię elektryczną dla gospodarstw domowych, instytucji, oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Chce też ograniczyć przychody firm energetycznych, ale projektu ustawy póki co nie ma
ceny pradu
ceny prądu
Rynek energii rozwija:
Polska ma wkrótce wybrać atomowego partnera i znaleźć sposób sfinansowania budowy pierwszej elektrowni, której koszt sięgnie 60 mld zł. A jak to robią inne państwa?
Atom
Technologie wspiera:
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zamierza przychylić się do propozycji z konsultacji społecznych i rozszerzyć listę przedsięwzięć, na które pójdą pieniądze z Funduszu Transformacji Energetyki. Do FTE trafić ma około 100 mld zł pozyskanych ze sprzedaży 40 proc. uprawnień do emisji CO2.
CO2
Elektrownia