Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. WysokieNapiecie.pl zmienia się dla Was

WysokieNapiecie.pl zmienia się dla Was

Portal WysokieNapiecie.pl skończył dwa lata. To dobry moment aby sprawdzić jak oceniacie naszą pracę i dowiedzieć się jak powinniśmy się zmieniać, aby sprostać oczekiwaniom najważniejszej dla nas osoby – Twoim, Drogi Czytelniku :) Zdecydowaliśmy się opublikować każdą uwagę pod naszym adresem i pokazać jak zmieniamy się, aby sprostać Twoim wymaganiom.

logo wysokienapiecie

Portal WysokieNapiecie.pl skończył dwa lata. To dobry moment aby sprawdzić jak oceniacie naszą pracę i dowiedzieć się jak powinniśmy się zmieniać, aby sprostać oczekiwaniom najważniejszej dla nas osoby – Twoim, Drogi Czytelniku 🙂 Zdecydowaliśmy się opublikować każdą uwagę pod naszym adresem i pokazać jak zmieniamy się, aby sprostać Twoim wymaganiom.

logo wysokienapiecieNie tylko dla Was piszemy, ale także uważnie Was słuchamy. Każda sugestia dotycząca funkcjonowania portalu i naszych tekstów jest dla nas bardzo ważna. Dlatego zadecydowaliśmy się opublikować wszystkie uwagi, które przesłaliście nam w trakcie badania ankietowego i na każdą z nich odpowiedzieć.

Czego brakuje w naszych tekstach lub na stronie?

  • Chętnie zobaczyłbym więcej przejrzystych infografik lub krótkich tekstów o tym jaki stan obecny naszej energetyki.
  • Dostępu do podobnych danych statystycznych co w raporcie energetycznym BP

Te sugestie, podobnie jak wszystkie pozostałe, wzięliśmy sobie poważnie do serca. Efektem tego jest nowy dział – „Krótkie spięcie” – w którym publikujemy infografiki opracowane w oparciu o ciekawe dane statystyczne z Polski i reszty świata. To wszystko opatrzone naszą analizą lub komentarzem, które są zachętą do dyskusji – nierzadko bardzo ożywionej. Na dojście do poziomu BP Statistical Review musicie dać nam jeszcze przynajmniej dwa lata 😉

Państwa uwagi i sugestie pod adresem redakcji

  • Bardzo podoba mi się świeżość i luz w redakcji tekstów, przystępność informacji, a także to, że w każdej jest tło zagadnienia. Nie trzeba śledzić jakiegoś tematu na bieżąco, żeby połapać się w sytuacji. W zasadzie każdy tekst, który się pojawia jest warty przeczytania.
  • Tak trzymać! Za mało takiego dziennikarstwa jest na świecie. Kusi mnie by sugerować kiełkowanie w nowych kierunkach, ale czasem lepiej skupić się na czymś i robić to dobrze, więc może nie będę nalegał… 😉
  • Pomimo faktu, iż jesteście opiniotwórczy i nie zawsze zgadzam się z Waszym zdaniem, uważam, że bardzo dobrze wywiązujecie się z opisywania energetycznej rzeczywistości. Oby tak dalej, w Polskim Internecie nie ma chyba takiej drugiej strony.
  • Zawsze z uwagą czytam Wasze opinie, a także analizy i wyliczenia własne. Wydaje się że to właśnie część poświęcona rzetelnemu komentowaniu rynku, a także weryfikowaniu liczb z raportów zewnętrznych poprzez własne analizy jest najciekawsza. Od materiałów informacyjnych jest CIRE. Natomiast materiały problemowe i komentarze na CIRE są hmmm… trudne w odbiorze 🙂
  • Bardzo ciekawy portal 🙂
  • Powodzenia! Wierzę, że będziecie coraz lepiej funkcjonować.
  • Życzę dalszych sukcesów i rosnącego zainteresowania
  • Robicie dobrą robotę. Tak trzymać
  • WN jest jednym z lepiej prowadzonych portali branży energetycznej, umiejętnie wiążący różne wątki – generacja, sieć przesyłowa, dystrybucja, prosumpcja. To, co jest wartością, to obiektywizm i zróżnicowane spojrzenie. Jeśli jest coś, nad czym powinniście pracować, to może nieco bardziej przejrzysty interfejs, ponieważ – ale może jest to kwestia mojego komputera – występują trudności w drukowaniu bezpośrednio z portalu.
  • Bardzo ciekawy i merytoryczny portal. Praktycznie jedyny niebędący narzędziem jakiegoś konkretnego lobby. Mam tylko uwagę, aby bardziej koncentrować się na kontekście europejskim rynku energetycznego, a mniej konserwować na polskim zaścianku.

Dziękujemy za te miłe słowa. Każdej osobie w redakcji dają mnóstwo energii do dalszej ciężkiej pracy. Zgodnie z sugestiami coraz większą wagę przykładamy do informacji ze świata. Do redakcji dołączył red. Marcin Szczepański z Londynu. O energetyce na świecie, zwłaszcza gazowej i atomowej, od lutego pisze także red. Wojciech Krzyczkowski. Mamy nadzieję, że te zmiany spotkają się z Państwa życzliwym odbiorem. Każdej osobie zainteresowanej informacjami ze świata polecamy zwłaszcza tag – energetyka na świecie.

  • Artykuły wysokiej jakości merytorycznej. Prośba o częstsze ich publikowanie.
  • Mam niedosyt związany z liczbą publikacji. Wchodzę na portal dość często, ale czasem nawet przez kilka dni nie pojawia się żadna nowa informacja.
  • Więcej artykułów.
  • Zdecydowanie za mało piszecie. Rynek rozwija się tak szybko i jest w nim tyle nowości że to co przedstawiacie to tylko część czubka tej góry. Kibicuję wam bo brak jest naprawdę profesjonalnego portalu o energetyce który zapewniłby dostatecznie dużo świeżych i wartościowych tekstów.

Wysokiej jakości analizy i duża liczba tekstów zwykle nie idą w parze. Wbrew trendom w świecie mediów w WysokieNapiecie.pl nie skupiamy się na publikowaniu szybkich, krótkich newsów, ale na rzetelnej pogłębionej analizie branży energetycznej i jej wpływie na funkcjonowanie gospodarki i kieszeń każdego z nas. Co więcej, jako jeden z nielicznych portali w Polsce, publikujemy wyłącznie własne artykuły, komentarze i analizy. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że nasze artykuły, które trafiają do wielu innych mediów, są w pełni obiektywne, ciekawe dla czytelników i łatwe w odbiorze.

Ale w końcu to Ty Czytelniku decydujesz. Postanowiliśmy sprostać Twoim wymaganiom nie rezygnując z wysokiej jakości tekstów. Dlatego do zespołu dołączyło aż sześć nowych osób – dwoje dziennikarzy i czworo prawników współtworzących Obserwator Legislacji Energetycznej. Dzięki temu tworzymy już największy w Polsce zespół redakcyjny zajmujący się wyłącznie energetyką.

  • Poprawcie działanie strony na komórce. Wasz Twitter jest ok! Przydatny.
  • Wiele do życzenia pozostawia czytelność graficzna tekstów.
  • Jedyna uwaga tyczy się szaty graficznej – ciężko czytać artykuły nocą, przy tak jasnych kolorach. Poza tym, jest ok, portal powinien rozwijać się w tym kierunku, w jakim działa teraz – skondensowane dane/informacje i treściwa, bezstronna analiza.
  • Myślę, że wysokienapięcie.pl powinno popracować nad stroną graficzną portalu, zwłaszcza nad wyglądem publikowanych artykułów, których treść często jest rozstrzelona. Dodatkowo, przydałaby się większa częstotliwość publikacji tekstów oraz więcej infografik. Można też pomyśleć o stworzeniu bazy wiedzy, z której mogliby korzystać czytelnicy portalu.
  • Poprawiłbym wizualną formę strony tzn. jej przejrzystość i dostęp do poszczególnych zasobów.
  • Zmieniłabym układ graficzny, który jest mało elastyczny i niezbyt atrakcyjny. Dodałabym (niezbyt długie) wywiady – tylko tak niektóre treści (opinie) są w stanie w ogóle się pojawić. Reszta – dobra, zamysł ciekawy. Kiedy będzie u Was Pani Baca-Pogorzelska?
  • Ponadto – zastanówcie się nad optymalizacją strony internetowej bo jest z tym do poprawienia sporo elementów.

Wiemy już, że nasza nowa szata graficzna, którą uruchomiliśmy po pierwszym roku funkcjonowania portalu, jest przez Was odbierana zdecydowanie lepiej, ale nadal nie jest wystarczająco dobra. Także w ankiecie oceniliście ją na niespełna „czwórkę”. Dlatego rozpoczęliśmy już prace nad jej ulepszeniem. W trakcie przygotowania jest także docelowy kształt strony mobilnej.

  • Za bardzo przechyliliście się w stronę OZE i organizacji ekologicznych. Sorry ale Pan Rafał w „GW” był bardziej obiektywny. Przedstawiajcie różne punkty widzenia ale bez przechyłów w jedną czy drugą stronę. Branie udziałów w debatach organizowanych przez tzw. ekologów też nie służy ( J. Piszczatowska).
  • Jest ok. Więcej oze.
  • Problematyka OZE w ujęciu Polskich firm energetycznych, dlaczego tylko wiatraki dlaczego nie bronicie polskich plantacji energetycznych, jesteście cisi na import śmieci z całego świata, nie bronicie polskich producentów pelletów, zrębków, upraw energetycznych, nie poddajecie krytyce umów na odbiór polskiej biomasy. Sugeruję, by była to strona budująca polskie OZE i polski przemysł pod OZE

Nie wszystkim oczekiwaniom możemy sprostać. Zwłaszcza tym, żebyśmy pisali lepiej o tych, albo gorzej o tamtych. Zgodnie z etyką piszemy obiektywnie, pokazując argumenty wszystkich stron. Większość Waszych komentarzy przekonuje nas, że wychodzi nam to nie najgorzej. A ustosunkowując się do zarzutu, że jesteśmy za bardzo zieloni, pozostaje nam tylko dodać dla równowagi, że zarzuca się nam równocześnie, że jesteśmy pro-węglowi, więc równowaga wydaje się być zachowana J

A o bio–patriotyźmie więcej pisaliśmy np. tu: bio–patriotyźmie. Temat mamy jednak w pamięci.

  • Prezentacja osób/podmiotów – w większym zakresie – osiągających sukcesy w dziedzinie innowacyjnych technologii energetycznych/kogeneracyjnych
  • Całkiem przyjazne teksty w odbiorze. Czekam na więcej o nowych technologiach i różnych formach wytwarzania energii…

Rzecznicy wielu firm energetycznych wie, że nikt nie potrafi ich tak męczyć w temacie innowacji jak my J Wkrótce będziemy o tym pisać więcej. Już w tym tygodniu szczególnie polecamy nasz duży tekst na łamach Gazety Wyborczej.

  • Na rynku brakuje mocnych merytorycznie artykułów z obszaru pomocy publicznej na energetykę – nie chodzi tu tylko o OZE, ale ogólnie o uwarunkowania prawne dotyczące wdrażania funduszy unijnych przeznaczonych na energetykę (w szczególności problematyka programów pomocowych, wyliczania kosztów kwalifikowanych, luki finansowej, efektu zachęty itp.). Być może jest to ciekawa nisza, którą moglibyście Państwo rozwijać we współpracy np. z Ministerstwem Gospodarki lub NFOSiGW. Dostępne na rynku artykuły w tym zakresie (RP, Puls Biznesu), traktują temat popularyzatorsko i pobieżnie. Brakuje specjalistycznych artykułów analizujących ten obszar pod kątem branży energetycznej.

Dziękujemy za tę uwagę. Tu także możemy obiecać, że wkrótce będziemy publikować więcej żarówo na Wysokieanpeicie.pl jak i dla subskrybentów Obserwatora Legislacji Energetycznej.

  • Bez uwag 🙂

Skoro obiecaliśmy opublikować wszystkie uwagi, to dla porządku zamieszczamy i tę 🙂

Dziękujemy Wam za ponad sto wypełnionych ankiet na podstawie których mogliśmy lepiej poznać Wasze potrzeby i dostosować do nich Wysokieanpeicie.pl. W szczególny sposób dziękujemy tym osobom, które poświęciły cenny czas na rozwinięcie uwag. Jak widzicie każdą wzięliśmy bardzo poważnie i zmieniamy się tak, aby jeszcze lepiej spełniać Wasze oczekiwania.

Zobacz także:

Profil czytelnika WysokieNapiecie.pl

Ocena WysokieNapiecie.pl wśród czytelników

Rynek energii rozwija:

Ministerstwo Gospodarki przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) ), która weszła w życie zaledwie 11 dni temu.  To próba znalezienia kompromisu w urzędniczym wydaniu. Prosumentom nie pomoże.

oze taryfy fit nowela
Zielone technologie rozwijają:

Odnawialne źródła energii w Polsce rozwijają się. I to nawet szybciej, niż wymaga Unia Europejska i zakładał rząd. Resort gospodarki jest zadowolony z wyników, ale ekolodzy nie.

oze udzial polsce 2015
Rynek energii rozwija:

Spadek cen na Dalekim Wschodzie spowodował, że znacznie więcej LNG płynie do Europy. Stary Kontynent nie potrzebuje jednak aż tyle gazu, więc LNG od razu jest odsyłany tam, gdzie można jeszcze na nim zarobić – do Ameryki Południowej.

gaz lng ceny 2015
Rynek energii rozwija:

Bartłomiej Derski w "Raporcie Gospodarczym" radia TOK FM mówił m.in. o tym co PGNiG chce wynegocjować w rozmowach z Gazpromem, co oznacza eksport LNG z USA dla Polski, dlaczego w Europie instaluje się coraz mniej paneli słonecznych i jaką lekcję z tego powinni wyciągnąć politycy i inwestorzy.

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!