Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. VIII Kongres Energetyczny DISE

VIII Kongres Energetyczny DISE

Na VIII Kongresie DISE będziemy dyskutować o bezpieczeństwie dostaw i roli nowych inwestycji infrastrukturalnych w transformacji energetycznej Polski.

VIII Kongres Energetyczny DISE, do udziału, w którym serdecznie Państwa zapraszamy, odbędzie się 28-29 września we Wrocławiu pod hasłem przewodnim Bezpieczeństwo dostaw energii w dobie transformacji. Kongres stanowi cenioną platformę dyskusji o najważniejszych zagadnieniach dla polskiej energetyki. W programie przewidziano dwa dni debat, w których będzie można poznać opinie wybitnych specjalistów sektora paliwowo-energetycznego, polityków, doświadczonych managerów i naukowców z polski i zza granicy. Patronat honorowy nad VIII Kongresem Energetycznym DISE objęli m.in.: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Aktywów Państwowych i Urząd Regulacji Energetyki.

Tematem wiodącym Kongresu będzie bezpieczeństwo dostaw energii i wyzwania transformacji energetycznej Polski. To jednak nie wszystko, bo DISE przygotowało kilkanaście paneli poświęconych kluczowym zagadnieniom i inwestycjom energetycznym w perspektywie 2050 r.

8ke dise wysokie napiecie 700x200px v2

W programie pojawi się panel dotyczący energetyki wiatrowej, w którym prelegenci dyskutować będą m.in. o likwidacji barier dla lokalizacji lądowych elektrowni wiatrowych i perspektywach dla rozwoju offshore. DISE zaprasza także do rozmowy na temat technologii wodorowych (w tym znaczenia współpracy dolin wodorowych i planowanych projektów wodorowych). Przed nami panel o energetyce jądrowej, w którym eksperci będą pytani o kamienie milowe realizacji programu polskiej energetyki jądrowej. Kluczowym punktem Kongresu będzie także dyskusja o przyszłej roli gazu ziemnego w Europie i perspektywach wdrożenia tzw. gazów zdekarbonizowanych. Paneliści będą rozmawiać o przyszłej strukturze miksu gazowego. W odpowiedzi na pilną potrzebę ograniczania emisji transportu, DISE otwiera dyskusję o inwestycjach w nisko- i zeroemisyjny transport (w tym rozwoju elektromobilności w Polsce i perspektywach wdrożenia paliw alternatywnych). Równie pilna jest potrzeba zwiększenia działań w zakresie transformacji ciepłownictwa. Walka o czyste powietrze, obniżenie temperatury w aglomeracjach miejskich, termomodernizacja budynków to wielkoskalowe wyzwania, które wymagają rzetelnego komentarza ekspertów.

2022 rok bez wątpienia będzie przełomowy dla budowania polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Uruchomienie interkonektora GIPL, a za chwilę Baltic Pipe, stanowi punkt zwrotny w dążeniu do niezależności energetycznej Polski. Kluczowa jest otwarta dyskusja, która będzie stanowiła swoistą mapę drogową działań zielonej transformacji. Gwarancją najwyższego poziomu merytorycznego debaty będzie udział wybitnych postaci świata energetyki (i nie tylko) z Polski i zza granicy.

Zapraszamy do Wrocławia już 28-29 września na VIII Kongres Energetyczny DISE!

Aleksandra Pinkas

W ciągu jednego dnia dwie wielkie spółki chemiczne - Azoty i należący do Orlenu Anwil zatrzymały najbardziej gazochłonne linie technologiczne. Stanęła produkcja nawozów azotowych
gaz.nawozy.europa
Rynek energii rozwija:
Elektromobilność napędza:
Partner działu Klimat:
Szalejące ceny paliw kopalnych powodują, że wiele państw planuje przyspieszyć rozwój odnawialnych źródeł energii. Chęci Polaków do inwestycji w OZE są ogromne, ale przeszkodą są niedoinwestowane sieci oraz bariery prawne.
OZE
OZE
Zielone technologie rozwijają:
Gaz jest przeraźliwie drogi, jego zużycie według danych Gaz-Systemu spada wyraźnie i prawdopodobnie nie będziemy mieli większego problemu z wypełnieniem dobrowolnego celu 15% redukcji. Ale za jaką cenę? W Europie zamknięto już kilka dużych hut i fabryk
Polski i europejski przemysł zdejmuje nogę z gazu