Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. EV Experience – Już 25 czerwca największy zlot pojazdów elektrycznych w Polsce

EV Experience – Już 25 czerwca największy zlot pojazdów elektrycznych w Polsce

Kilkaset samochodów elektrycznych w jednym miejscu? Tak! Podczas największego e-motoryzacyjnego show – EV Experience, odbędzie się największy zlot pojazdów elektrycznych w Polsce. Nie będzie to jednak jedynie statyczny pokaz zeroemisyjnych aut. Uczestnicy zlotu będą mogli spróbować swoich sił w jeździe torowej w pierwszej edycji wyścigów EV Klub Polska Cup 2022. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
EV Experience 2022 Zlot EVKP grafika 1200x675px

Organizowany przez Fundację EV Klub Polska – a jednocześnie największy klub właścicieli i użytkowników EV w Polsce i regionie CEE – zlot pojazdów elektrycznych, odbędzie się podczas EV Experience. 25 czerwca 2022 r. użytkownicy samochodów elektrycznych spotkają się na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Na wyznaczonej części toru wszystkie pojazdy stworzą rekordową kawalkadę, która cieszyć będzie oczy pozostałych uczestników wydarzenia. Będzie to również niepowtarzalna okazja by zapytać realnych użytkowników, jak wygląda życie z elektrykiem w Polsce. 

Pierwszy zlot, który miał miejsce w Łodzi okazał się niewątpliwym sukcesem. Wówczas udało się zgromadzić ponad 150 pojazdów. Teraz nasze ambicje są jeszcze większe i na EV Experience chcemy pobić zeszłoroczny rekord, przekraczając barierę 200 zgromadzonych pojazdów. Wśród aut, które będzie można zobaczyć znajdą się m.in.: Mercedes EQS, wszystkie modele Tesli, Kia EV6, Hyundai IONIQ5, Volkswagen ID.3 oraz wiele, wiele innych. Podczas zlotu po raz pierwszy zorganizujemy również dla uczestników unikalną możliwość przejechania się różnymi EV po torze – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV klub Polska.

By wziąć udział w zlocie należy przyjechać swoim elektrycznym samochodem między 10:00 a 11:00 na Tor Modlin. Wjazd na tor będzie możliwy po uprzednim pokazaniu zakupionego biletu (bilety dostęone na stronie internetowej wydarzenia) – dla osób zarejestrowanych w klubie przewidziana jest zniżka w wysokości 50%. Następnie o 11:00 odbędzie się wspólny przejazd po torze. Wtedy też będzie miała miejsce pamiątkowe zdjęcie oraz sesja każdego EV, który przyjedzie na zlot oraz wiele różnych atrakcji.

Wśród nich można wymienić Mistrzostwa Polski EV Klub Polska Cup 2022, gdzie rywalizacja polegać będzie na uzyskaniu jak najlepszego czasu przejazdu sportowej części toru w Modlinie. Nie zabraknie też pokazu Tesla Light Show oraz możliwości testowania – od godziny 12:00 – różnych pojazdów elektrycznych zgromadzonych na EV Experience. Aby wziąć udział w EV Klub Polska Cup 2022, jak i jazdach testowych, trzeba będzie się zapisać. Punkt zapisowy znajdować się będzie na terenie toru.

Zachęcamy również do zapisania się do EV Klub Polska. To nie tylko przynależność do grupy osób posiadających zeroemisyjne pojazdy. To również wymierne korzyści przy poruszaniu się po Polsce. Wypełnienie ankiet przygotowanych na stronie klubu, daje korzyści w postaci zniżek na ładowanie przy wykorzystaniu sieci GreenWay oraz GO+Auto.

– Już w tym momencie klub liczy ponad 3000 członków. Przynależność do niego to szereg korzyści w wymiarze materialnym oraz co najważniejsze – możliwość poznania wspaniałych osób, które przyczyniają się do ograniczenia emisji w sektorze transportu i starają się wykorzystywać odnawialne źródła energii dbając w ten sposób o naszą planetę. Nasi członkowie regularnie wymieniają się doświadczeniami podczas comiesięcznych spotkań przy ładowarkach w wielu miastach Polski. komentuje Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska.

Osoby zainteresowane wydarzeniem EV Experience mogą za pośrednictwem dedykowanego portalu (www.evexp.pl) zakupić bilet wstępu. Dzieci do lat 16-stu mają wstęp bezpłatny. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie.

Organizatorami EV Experience są: Fundacja EV klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Na oficjalnych profilach Facebook, Instagram i LinkedIn można na bieżąco śledzić najważniejsze informacje o wydarzeniu.

Dowiedz się więcej: www.evexp.pl

Kontakt PSPA

Maciej Gis, Kierownik Biura Komunikacji PSPA   

e-mail: [email protected], tel.: (+48) 606 740 357 

Kontakt EV Klub Polska

Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska,

e-mail: [email protected], tel.: (+48) 736 846 632

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa w Polsce organizacja branżowa, zajmującą się kreowaniem rynku zrównoważonego transportu. Organizacja zrzesza ponad 170 przedsiębiorstw z całego łańcucha wartości w elektromobilności. PSPA jest częścią The European Association for Electromobility (AVERE), największej organizacji zajmującej się rozwojem tego rynku w Europie. 

EV Klub Polska to pierwszy w Polsce klub właścicieli i użytkowników pojazdów elektrycznych, którego celem jest integracja, pomoc oraz realne wsparcie obecnych i przyszłych kierowców samochodów elektrycznych. Klub zabiega o kształtowanie jak najlepszego otoczenia prawnego i gospodarczego dla użytkowania pojazdów zeroemisyjnych. EV Klub Polska jest jednym z współzałożycieli Global EV Drivers’ Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata.

Mamy coraz więcej inwestycji w nowe bloki gazowe i coraz więcej niepewności co do roli tego paliwa w transformacji sektora ciepłowniczego. W Siedlcach gazową elektrociepłownię z powodu cen błękitnego paliwa wyłączono już w połowie 2021 r. Z drugiej strony Orlen znalazł sposób na efektywne spalanie go w modułowych elektrowniach.
Elektrociepłownia gazowa w PEC Siedlce. Fot. mat. pras.
Elektrociepłownia gazowa w PEC Siedlce. Fot. mat. pras.
Tydzień energetyka: Kolejne podejście do embarga na rosyjską ropę; Polska zrywa umowę w sprawie Jamału; Niemcy szukają gazu w Afryce
rosyjską ropę
Ładowanie samochodu elektrycznego w końcu staje się prostsze od tankowania auta spalinowego. Wystarczy podłączyć samochód do ładowarki i… już. Ładowanie rozpoczyna się automatycznie. Tak działa funkcja Autocharge w sieci Fastned, którą przetestowaliśmy właśnie na trasie Amsterdam-Warszawa za kierownicą elektrycznego BMW i4. Na rynek wchodzi też bardziej zaawansowana usługa Plug&Charge, a w przyszłości zastąpić ma je jeszcze prostsza forma ładowania.
Automatyczne ładowanie samochodu elektrycznego za pomocą Autocharge lub Plug&Charge sprawiają, że podróżowanie elektrykiem staje się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, a ładowanie zajmuje mniej czasu
Automatyczne ładowanie samochodu elektrycznego za pomocą Autocharge lub Plug&Charge sprawiają, że podróżowanie elektrykiem staje się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, a ładowanie zajmuje mniej czasu
Unibep - jedna z największych grup budowlanych w Polsce - zapowiada mocne wejście w energetykę. Ma się to udać dzięki doświadczonej kadrze i dedykowanemu tej branży oddziałowi, który spółka postanowiła otworzyć w Raciborzu - mieście dotychczas jednoznacznie kojarzonym z Rafako.
Blok 910 budowa elektrownia Jaworzno Fot. Tauron
Budowa bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Fot. Tauron

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!