Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. IX Kongres Polska Chemia

IX Kongres Polska Chemia

Największe i najważniejsze wydarzenie branży chemicznej w Polsce i Europie Centralnej - powraca w formule stacjonarnej! Już 1-2 czerwca br. spotkamy się w wyjątkowym miejscu - Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Cukrownia Żnin. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego.
Baner-Wysokie-Napiecie-800×480-px

Rok 2022 to – po dwóch latach – powrót do Kongresu Polska Chemia w formule spotkań „na żywo” i znakomita okazja do rozmów na temat perspektyw, wyzwań i przyszłości branży, która w zeszłym roku została uznana za strategiczną. Od ośmiu lat, rokrocznie Kongres Polska Chemia cieszył się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli świata biznesu, polityki, organizacji branżowych, nauki – i przede wszystkim – ważnych graczy polskiego sektora chemicznego.

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy IX Kongresu Polska Chemia w trakcie trwającego 2 dni wydarzenia, zmierzą się z różnorodnymi zagadnieniami, wpływającymi na kształt i przyszłość całego polskiego sektora chemicznego.

Jednym z kluczowych punktów tegorocznego Kongresu będzie prezentacja unikalnego Raportu na temat Pakietu Fit for 55 i jego oceny skutków oraz kosztów dla polskiej branży chemicznej, przygotowanego przez Kancelarię Doradztwa Celnego i Podatkowego Rutkowski i Wspólnicy dla Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Program tegorocznego Kongresu – podobnie jak jego poprzednich edycji – będzie bardzo zróżnicowany i obszerny. Uwzględni aktualne trendy oraz wyzwania, przed którymi stoi cały polski przemysł chemiczny. Polska Izba Przemysłu Chemicznego – jako organizator wydarzenia – nie po raz pierwszy udowodni, że chemia jest tematem, który powinien interesować nas wszystkich – to od jej produktów, wyrobów, procesów, rozwiązań zależeć będzie powodzenie transformacji ekologicznej, przed którą stoi Polska i cała Europa.

Obszary tematyczne IX Kongresu Polska Chemia:

Polska Chemia centrum transformacji • Wpływ bieżącej sytuacji geopolitycznej na biznes • Jak zachować równowagę pomiędzy wymaganiami klimatycznymi a opłacalnością biznesu? • Zielone łańcuchy wartości • Zielone 4.0 – cyfryzacja a emisyjność • Niezależność energetyczna – w jakim kierunku zmierzamy? • 4.0 drogą do zwiększenia bezpieczeństwa w przemyśle chemicznym • ESG i zrównoważony rozwój w praktyce • Inwestycje, innowacje, rozwój • Tworzywa przyszłości

Dotychczasowe edycje Kongresu Polska Chemia to:

• ponad 8000 uczestników Kongresu od 2014 r.;

• ponad 300 prelegentów w dotychczasowych edycjach;

• ponad 180 sesji tematycznych;

8 edycji Kongresu w ubiegłych latach.

Zeszłoroczny, ogromny sukces wydarzenia zorganizowanego przez PIPC w formule telewizyjnego programu publicystyczno-branżowego transmitowanego “na żywo”, którego treści dotarły łącznie do przeszło 1 300 000 użytkowników, pozwalają stwierdzić, że w tym roku będzie równie interesująco!

Rejestracja na IX Kongres Polska Chemia już trwa!

IX Kongres Polska Chemia to unikalna agenda, liczni eksperci, renomowani partnerzy, strefa expo i networking – wszystko to już w terminie 1-2 czerwca br., stacjonarnie, w wyjątkowej przestrzeni konferencyjno-wypoczynkowej Cukrowni Żnin.

Wszystkie szczegóły dostępne na: www.kongrespolskachemia.pl

Kontakt dla mediów:

Adres email: [email protected], nr tel.: 22 828 75 06

www.pipc.org.pl

Baner Wysokie Napiecie 800×480 px

Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC)

Polska Izba Przemysłu Chemicznego powstała w 1988 r. i jest największą organizacją reprezentującą branżę chemiczną na arenie krajowej i międzynarodowej. Izba bierze czynny udział w procesach legislacyjnych oraz wspiera działania na rzecz rozwoju branży. PIPC jest realizatorem wielu projektów tj: „Kongres Polska Chemia”, „Kampania Polska Chemia”, „Bezpieczna Chemia”, „Forum Rozwoju Przemysłu”, „Chemia 4.0”, „ChemHR”, czy „Energia dla Chemii”.

Zgodnie z zapowiedziami, 1 maja ruszyło gazowe połączenie Polski i Litwy - GIPL. Od razu interkonektor został użyty do importu gazu, do połowy miesiąca dotarło nim do Polski 30 mln m sześc.
rurociag gaz (2)
Zielone technologie rozwijają:
Fotowoltaikę wspiera:
Partner działu Klimat:
Kontynuując dzisiejszą ścieżkę redukcji emisji nie osiągniemy net zero w 2050 roku, ale ciągle jest to osiągalne, przy możliwym do osiągnięcia zwiększeniu ambicji; wartość inwestycji w infrastrukturę sieciową będzie w tym roku mierzona już w bilionach, a nie miliardach dolarów; klienci dostaną lepsze usługi dzięki postępującej cyfryzacji.
sieci
Technologie wspiera:
Komisja Europejska uznała, że nie będzie blokować płatności za gaz wg schematu wymyślonego przez Rosjan. Niemcy i Włosi już zakładają rublowe konta. Zdaniem unijnych operatorów sieci zima bez rosyjskiego gazu byłaby najtrudniejsza dla Europy Środkowej
gaz.entsog.prognoza.maj22