Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Trzecia odsłona #energymeetup już 28 kwietnia w Warszawie.

Trzecia odsłona #energymeetup już 28 kwietnia w Warszawie.

Kolejna edycja #energymeetup odbędzie się już 28 kwietnia w Warszawie. Poprzednia, listopadowa odsłona wydarzenia przyciągnęła blisko sto osób, a wśród nich znaleźli się przedstawiciele startupów, korporacji, inwestorów, organizacji rządowych oraz pasjonatów zielonych technologii. Organizatorzy, czyli fundusz SpeedUp Energy Innovation, który tym razem połączył siły z PFR Ventures, stawiają sobie za cel integrację sektora #EnergyTech oraz szeroko pojętego środowiska innowacji. Wydarzenie jest idealną okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnego poznania się. Oczywiście nie zabraknie też merytoryki na najwyższym poziomie, którą zagwarantują panele dyskusyjne z cenionymi ekspertami z takich organizacji jak Żabka, PGNiG Ventures oraz EIT InnoEnergy.
energymeetup (4)

Sektor innowacji w energetyce rozwija się bardzo dynamicznie nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie. Firmy poruszające się w tym obszarze stają przed ogromną szansą szybkiego rozwoju i realnego wpływu na życie codziennie. Z drugiej strony muszą się liczyć z mnogością wyzwań i barier jakie czekają na ich drodze. Integracja środowiska energetycznego, twórców innowacji w tym sektorze i firm wspierających jest niezwykle ważna, ze względu na mnogość wyzwań i barier przed jakimi stają spółki poruszające się na tym rynku. Wierzymy, że wydarzenia o takim profilu przybliżają nas do wdrażania innowacji z zielonym wpływem, które ułatwią Polsce zmianę miksu energetycznego komentuje inicjatywę Małogrzata Walczak, dyrektorka inwestycyjna w PFR Ventures, współorganizator wydarzenia. Kierunki rozwoju poszczególnych obszarów rynku EnergyTech oraz wspomniane wyzwania będą tematem dyskusji zaplanowanych w trakcie wydarzenia. Dodatkowo organizatorzy rozszerzyli agendę o panel dyskusyjny skupiony wokół współpracy korporacji i startupów, w trakcie którego przedstawiciele obu wspomnianych środowisk podzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi wdrożenia udanej i satysfakcjonującej współpracy. – Branża EnergyTech może być rozumiana w bardzo szeroki sposób. W trakcie najbliższej edycji postanowiliśmy skupić się zarówno na innowacjach w energetyce rozumianej jako przemysłowe wytwarzanie energii, jak i na wybranym obszarze rynku, w tym wypadku mikro mobilności miejskiej. Nieustannie monitorujemy sektor EnergyTech, dzięki czemu obserwujemy z bliska jego dynamiczny rozwój oraz ilość nowo powstałych firm oferujących rozwiązania w tym sektorze. Już w zeszłym roku przygotowaliśmy przegląd tego rynku w Polsce, za sprawą opublikowanej mapy spółek #EnergyTech. W trakcie kwietniowej edycji #energymeetup zaprezentujemy odświeżoną i rozszerzoną mapę, która zdecydowanie potwierdza tezę, że nie tylko polski rynek przeżywa boom na innowacyjne rozwiązania związane z energetyką.  komentuje inicjatywę Bartek Gola, Partner Generalny SpeedUp Energy Innovation.

Organizatorzy, zgodnie z zapowiedzią, przewidzieli też w networking, który będzie idealną okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych, czy też zderzenia swoich doświadczeń i spostrzeżeń.

Agenda

18:00–18:20   Prezentacja Mapy Sektora Energetycznego w Polsce i Czechach oraz
                        najważniejszych wniosków

18:20–18:50   Panel dyskusyjny: Rozwój mikro mobilności miejskiej. Czy stanie się ona
                        głównym sposobem transportu?

18:50 – 19:20 Panel dyskusyjny: Innowacje w energetyce globalnej. Konieczność czy
                        ułatwienie?
Moderator dyskusji:

Bartłomiej Gola, Partner Zarządzający SpeedUp Energy Innovation
Uczestnicy panelu:

-Małgorzata Walczak, Dyrektorka Inwestycyjna PFR Ventures

-Marcin Lewenstein, Thematic Leader – Energy for Circular Economy, EIT InnoEnergy

-TBC

19:20 – 19:50 Panel dyskusyjny: Korporacje i startupy – czy istnieje przepis na współpracę
                        idealną?
Moderator dyskusji:
Monika Synoradzka, Partner Zarządzająca SpeedUp Group oraz CEO Huge Thing

Uczestnicy panelu:

-Bartłomiej Mazurkiewicz, Członek Zarządu PGNiG Ventures

-Karol Gajewicz, Head of Venture Studio Żabka (Żabka Future)

-TBC

19:50 – 22:00 Networking


Pozostali uczestnicy dyskusji zostaną ogłoszeni wkrótce.

Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 18:00, w budynku HubHub Nowogrodzka Square (al. Jerozolimskie 93)

Uczestnictwo jest bezpłatne po wcześniejszej rejestracji, natomiast ilość miejsc jest ograniczona.

Rejestracja => https://bit.ly/3M4HRfX

Organizatorami wydarzenia są: SpeedUp Energy Innovation oraz PFR Ventures

Patronat medialny objęli: Wysokie Napięcie

Partnerzy: HubHub

Partnerzy wspierający: Startup Poland, Wolves Summit, VestBee oraz Krakowski Park Technologiczny

PGNiG to kolejna po PKN Orlen spółka, która w planach ma produkcję wodoru z wychwytywaniem i składowaniem dwutlenku węgla.
Wodór
Hydrogen renewable energy production - hydrogen gas for clean electricity solar and windturbine facility. 3d rendering.
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Tydzień Energetyka: Co zrobić z rosyjskim LPG? Europa szuka alternatywnych dostaw gazu; ZE PAK chce szybciej odejść od węgla; USA luzują przepisy dotyczące wydobycia ropy i gazu
Pipeline
Construction of the pipeline into the sea.