Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND

I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND

I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, odbędzie się w dniach 17-18 maja 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
h2 700x200

H2POLAND to pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej forum w całości poświęcone technologiom wodorowym.

Wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań wodorowych, wspólnego wytyczania nowych ścieżek rozwoju,  wymiany wiedzy oraz nawiązywania relacji biznesowych. Przez dwa dni maja, Poznań zamieni się w wodorową stolicę Polski, do której przyjadą przedstawiciele rządu, jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, innowatorzy, środowisko nauki  oraz podmioty otwarte na nowoczesne, przyjazne środowisku technologie. Uzupełnieniem wystawy będzie część merytoryczna, w której poruszone zostaną najistotniejsze zagadnienia związane z gospodarką wodorową. Tematyka H2POLAND wpisuje się w koncepcję Europejskiego Zielonego Ładu, który w istotnej mierze będzie opierał się na rozwoju technologii wodorowych.

Więcej: https://mtp-link.pl/if7mb

Projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, nad którym pracuje obecnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska, wzbudził niestety sporo kontrowersji i nie da się ukryć, że nie spełnia oczekiwań branży.
oze
Zielone technologie rozwijają:
W poniedziałek, 28 marca, odnawialne źródła energii (OZE) w Polsce dostarczały do systemu 10 GW mocy, pokrywając blisko połowę zapotrzebowania całego kraju na prąd. Ten historyczny rekord pokazuje, że jeszcze w tym roku czekają nas… przymusowe odłączenia OZE od sieci.
pv wiatr oze sieci
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija: