Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Oferta sprzedaży elektrociepłowni na RDF oraz biomasę wraz z suszarnią

Oferta sprzedaży elektrociepłowni na RDF oraz biomasę wraz z suszarnią

Bioenergy Farm Stanowice Sp. z o. o. z siedzibą w Stanowicach sprzeda należącą do spółki zorganizowaną część przedsiębiorstwa lub 100% udziałów w Spółce

Zakład został oddany do użytku w 2016 r., położony jest w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego (woj. Lubuskie) oraz węzłów logistycznych Kostrzyn, Słubice, autostrady A2, drogi S3, a także 100 km od portu w Szczecinie.

Na nieruchomości znajduje się  zakład produkcyjny składającym się z:

  • elektrociepłowni dostosowanej do współspalania paliwa RDF oraz biomasy o mocy cieplej 5,5 MW i mocy elektrycznej 0,9 MW;
  • niskotemperaturowej suszarni taśmowej, wykorzystującej energię cieplną wytwarzaną w elektrociepłowni wraz linią do granulowania oraz 3 silosami.

Możliwa jest adaptacja nieruchomości dostosowująca ją do branżowych potrzeb kupującego.

Cała nieruchomość składa się z budynków o łącznej powierzchni 4700 m2, położona jest na działkach o powierzchni przekraczającej 11 ha.

Zakład jest w pełni ogrodzony, wyposażony w wewnętrzne utwardzone drogi, wagę najazdową oraz oświetlenie.

Spółka posiada rezerwę terenów inwestycyjnych oraz dodatkowe hale magazynowe do wykorzystania.

Obejrzyj film na temat instalacji: https://youtu.be/J2FUpJ_UYmM

Szczegółowe informacje dotyczące nieruchomości i zakładu można uzyskać pod numerem telefonu lub pisząc na adres: 665 050 363  / [email protected].

Projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, nad którym pracuje obecnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska, wzbudził niestety sporo kontrowersji i nie da się ukryć, że nie spełnia oczekiwań branży.
oze
Zielone technologie rozwijają:
W poniedziałek, 28 marca, odnawialne źródła energii (OZE) w Polsce dostarczały do systemu 10 GW mocy, pokrywając blisko połowę zapotrzebowania całego kraju na prąd. Ten historyczny rekord pokazuje, że jeszcze w tym roku czekają nas… przymusowe odłączenia OZE od sieci.
pv wiatr oze sieci
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija: