Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Young Electric Summit 2022 (YES! Gdańsk)

Young Electric Summit 2022 (YES! Gdańsk)

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. na terenie Politechniki Gdańskiej.
baner

Celem  projektu  YES!  Gdańsk  jest  wyjście  naprzeciw  potrzebom  studentów.  Zależy  nam na stworzeniu okazji, dla całej społeczności studenckiej, do zaczerpnięcia wiedzy od ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym. Wierzymy, że organizowana przez nas konferencja pomoże osobom wiążącym przyszłość z tym sektorem na ukierunkowanie swojej ścieżki kariery.

W tym roku wydarzenie składać się będzie z Konferencji, poruszającej zagadnienia skupione wokół tematu: “Zielony transport, ryzyko blackoutu i inne wyzwania stojące przed polską energetyką” orazz Panelu Pracodawców (obecnie nawiązaliśmy już współpracę z firmą Energa), który będzie możliwością do dyskusji studentów wraz z przedstawicielami firm.

Kolejny dzień będzie poświęcony delegatom z innych Kół Studenckich SEP z całej Polski. Spotkanie odbędzie się w formie podsumowania aktualnych projektów wszystkich Kół,
jak i dyskusji o problemach i pomysłach w kwestii nowych przedsięwzięć. W tym celu przewidujemy również dyskusję na temat YES! Gdańsk 2022 od strony organizatora oraz uczestników.

Koordynator ds. Konferencji
YES! Gdańsk 2022

Maciej Dobrodziej

Tel. +48 883 201 302

E-mail: [email protected]

W poniedziałek, 28 marca, odnawialne źródła energii (OZE) w Polsce dostarczały do systemu 10 GW mocy, pokrywając blisko połowę zapotrzebowania całego kraju na prąd. Ten historyczny rekord pokazuje, że jeszcze w tym roku czekają nas… przymusowe odłączenia OZE od sieci.
pv wiatr oze sieci
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że temat dostaw węgla kamiennego, gazu ziemnego i ropy naftowej nie schodzi z ust polityków i czołówek mediów. Ale do kłopotów z węglem i drogim gazem dochodzi teraz problem z trzecim najważniejszym paliwem używanym przez polską energetykę – biomasą.
bio power plant with storage of wooden fuel (biomass) against bl
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień Energetyka: Co wiadomo i czego ni wiadomo po szczycie UE -USA;Polski rząd przedstawi plan odejścia od rosyjskich surowców; Rosja straszy rublem; Dymisja prezesa PGNiG; Czy rząd skończy hossę na zielonych certyfikatach?
Gaz
Zielone technologie rozwijają: