Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. InnoDays ‘22

InnoDays ‘22

Fundacja Motus zaprasza 27 kwietnia 2022r. na wydarzenie InnoDays ’22. Będzie to już szósta edycja eventu organizowanego przez Fundację Motus.
banner-InnoDays-media-partners

Wsparcia merytorycznego udzielają partnerzy projektu Hypobatt, który uzyskał dofinansowanie z programu UE HORIZON Europe.  Patronat medialny objęły m.in. portal GospodarskaMorska.pl, ZielonaGospodarka.pl oraz wydawnictwo Baltic Transport Journal  – media publikujące najnowsze doniesienia i wiadomości pochodzące z branży morskiej.

Tematem kwietniowego seminarium będzie Charging, Storage and OPS Systems for Ships and Ports’. Wydarzenie odbędzie się w formie online w całości w języku angielskim. Pierwsza sesja webinarium poruszy zagadnienia dotyczące baterii o dużej mocy mogących zasilać statki oraz systemów szybkiego ich ładowania. W drugiej części przedstawione będą rozwiązania technologiczne dla infrastruktury OPS (ang. onshore power supply) w portach.

Wydarzenie kierujemy przede wszystkim do odbiorców z branży morskiej – twórców technologii, wykorzystujących rozwiązania polegające na zasilaniu statków w energię elektryczną w portach (systemy i infrastruktura OPS) oraz szybkiego ładowania baterii wykorzystywanych jako napęd elektryczny na jednostkach pływających hybrydowych lub w pełni elektrycznych.

banner InnoDays media partners

W grupie zaproszonych prelegentów są przedstawiciele firm i organizacji posiadających doświadczenie we wdrażaniu takich rozwiązań oraz prowadzących prace badawcze związane z tematyką wykorzystania energii elektrycznej w branży portowo-morskiej. Przewidujemy również prezentację poświęconą możliwościom finansowania przez UE systemów zasilania z lądu oraz szybkiego ładowania baterii. Zaproszeni prelegenci reprezentują m.in. firmy i organizacje takie jak: BRING, ABEE,  Heliox, Stemmann-Technik Wabtec, Actia Forum.

Organizatorzy zapraszają do rejestracji na stronie wydarzenia: REJESTRACJA

Aktualizowany na bieżąco program znajduje się w linku AGENDA

Aktualne informacje nt. webinaru na WWW-motusfoundation-com i LinkedIn.

_ _  __  _______________________________________________________________________

Motus jest organizacją non-profit, która pomaga branży transportowo-logistycznej oraz wszystkim powiązanym sektorom w prowadzeniu ich działalności i stawaniu się bardziej zrównoważonym.

Prowadzimy badania, organizujemy seminaria i konferencje, opiniujemy, aktywnie uczestniczymy w projektach, wspieramy proces legislacyjny zgodny z naszą agendą.

Rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że temat dostaw węgla kamiennego, gazu ziemnego i ropy naftowej nie schodzi z ust polityków i czołówek mediów. Ale do kłopotów z węglem i drogim gazem dochodzi teraz problem z trzecim najważniejszym paliwem używanym przez polską energetykę – biomasą.
bio power plant with storage of wooden fuel (biomass) against bl
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień Energetyka: Co wiadomo i czego ni wiadomo po szczycie UE -USA;Polski rząd przedstawi plan odejścia od rosyjskich surowców; Rosja straszy rublem; Dymisja prezesa PGNiG; Czy rząd skończy hossę na zielonych certyfikatach?
Gaz
Zielone technologie rozwijają:
Komisja Europejska przedstawiła możliwości ingerencji w handel energią elektryczną na poziomie hurtowym i detalicznym. To efekt nacisków niektórych rządów UE, przerażonych wysokością giełdowych cen prądu. Jednak większość Unii jest przeciwko głębokiej ingerencji w rynek energii, podobnie z resztą jak i w rynek CO2. Premier Morawiecki chce jednak np. wprowadzenia maksymalnych cen gazu.
ceny energii europie 02 2022 n
Rynek energii rozwija: