Menu
Patronat honorowy Patronage

InnoDays ‘22

Fundacja Motus zaprasza 27 kwietnia 2022r. na wydarzenie InnoDays ’22. Będzie to już szósta edycja eventu organizowanego przez Fundację Motus.

Wsparcia merytorycznego udzielają partnerzy projektu Hypobatt, który uzyskał dofinansowanie z programu UE HORIZON Europe.  Patronat medialny objęły m.in. portal GospodarskaMorska.pl, ZielonaGospodarka.pl oraz wydawnictwo Baltic Transport Journal  – media publikujące najnowsze doniesienia i wiadomości pochodzące z branży morskiej.

Tematem kwietniowego seminarium będzie Charging, Storage and OPS Systems for Ships and Ports’. Wydarzenie odbędzie się w formie online w całości w języku angielskim. Pierwsza sesja webinarium poruszy zagadnienia dotyczące baterii o dużej mocy mogących zasilać statki oraz systemów szybkiego ich ładowania. W drugiej części przedstawione będą rozwiązania technologiczne dla infrastruktury OPS (ang. onshore power supply) w portach.

Wydarzenie kierujemy przede wszystkim do odbiorców z branży morskiej – twórców technologii, wykorzystujących rozwiązania polegające na zasilaniu statków w energię elektryczną w portach (systemy i infrastruktura OPS) oraz szybkiego ładowania baterii wykorzystywanych jako napęd elektryczny na jednostkach pływających hybrydowych lub w pełni elektrycznych.

W grupie zaproszonych prelegentów są przedstawiciele firm i organizacji posiadających doświadczenie we wdrażaniu takich rozwiązań oraz prowadzących prace badawcze związane z tematyką wykorzystania energii elektrycznej w branży portowo-morskiej. Przewidujemy również prezentację poświęconą możliwościom finansowania przez UE systemów zasilania z lądu oraz szybkiego ładowania baterii. Zaproszeni prelegenci reprezentują m.in. firmy i organizacje takie jak: BRING, ABEE,  Heliox, Stemmann-Technik Wabtec, Actia Forum.

Organizatorzy zapraszają do rejestracji na stronie wydarzenia: REJESTRACJA

Aktualizowany na bieżąco program znajduje się w linku AGENDA

Aktualne informacje nt. webinaru na WWW-motusfoundation-com i LinkedIn.

_ _  __  _______________________________________________________________________

Motus jest organizacją non-profit, która pomaga branży transportowo-logistycznej oraz wszystkim powiązanym sektorom w prowadzeniu ich działalności i stawaniu się bardziej zrównoważonym.

Prowadzimy badania, organizujemy seminaria i konferencje, opiniujemy, aktywnie uczestniczymy w projektach, wspieramy proces legislacyjny zgodny z naszą agendą.

Partnerzy portalu

Rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że temat dostaw węgla kamiennego, gazu ziemnego i ropy naftowej nie schodzi z ust polityków i czołówek mediów. Ale do kłopotów z węglem i drogim gazem dochodzi teraz problem z trzecim najważniejszym paliwem używanym przez polską energetykę – biomasą.
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Tydzień Energetyka: Co wiadomo i czego ni wiadomo po szczycie UE -USA;Polski rząd przedstawi plan odejścia od rosyjskich surowców; Rosja straszy rublem; Dymisja prezesa PGNiG; Czy rząd skończy hossę na zielonych certyfikatach?
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Komisja Europejska przedstawiła możliwości ingerencji w handel energią elektryczną na poziomie hurtowym i detalicznym. To efekt nacisków niektórych rządów UE, przerażonych wysokością giełdowych cen prądu. Jednak większość Unii jest przeciwko głębokiej ingerencji w rynek energii, podobnie z resztą jak i w rynek CO2. Premier Morawiecki chce jednak np. wprowadzenia maksymalnych cen gazu.
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu