Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. XIV Krajowy Konkurs Energetyczny im. prof. Jacka Malko „Wszystko zależy od energii!”

XIV Krajowy Konkurs Energetyczny im. prof. Jacka Malko „Wszystko zależy od energii!”

Organizator konkursu – Fundacja Świadomi Klimatu – zaprasza młodzież urodzoną w latach 1999 – 2006 do udziału w czternastej edycji Krajowego Konkursu Energetycznego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy pisemnej lub prezentacji na jeden z tematów określonych regulaminem i przesłanie jej na adres koordynatorki konkursu do 1 lipca 2022 roku.
Plakat-KKE-XIV-2022-ekran

            Ideą konkursu jest promowanie i wspieranie młodzieży uzdolnionej naukowo, posiadającej pasję badawczą. Celem konkursu jest budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie oraz rozwijanie umiejętności samodzielnego i krytycznego rozwiązywania problemów współczesnej energetyki. Udział w konkursie pozwala młodzieży wykazać się wiedzą i kreatywnością w ramach swobodnej wypowiedzi na tematy zaproponowane przez Radę Programową Konkursu, której przewodniczy pan Edward Słoma, ekspert energetyczny.

            Podobnie jak w poprzednich edycjach prace nadesłane na konkurs będą oceniane przez jury złożone z ekspertów z dziedziny energetyki – naukowców i praktyków. Jury przewodniczy prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej. Szczególnie wysoko cenione będzie nieszablonowe podejście oraz wartość badawcza nadesłanych prac.

            Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną uroczyście wręczone podczas konferencji podsumowującej projekt, która odbędzie się 14 września w Jaworzu k/Bielska-Białej.

Głównym Sponsorem tegorocznej edycji Konkursu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne – operator systemu przesyłowego elektroenergetycznego w Polsce, który w ramach swojej działalności edukacyjnej i dobroczynnej wspiera lokalne samorządy i organizacje pozarządowe w wypełnianiu ważnych misji publicznych, realizacji projektów społecznych i innych działań na rzecz mieszkańców oraz promowania wiedzy o energetyce.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin oraz niezbędne załączniki można znaleźć na stronie Fundacji Świadomi Klimatu www.swiadomiklimatu.pl

Polub nas

Więcej informacji na temat tej i poprzednich edycji Krajowego Konkursu Energetycznego można odnaleźć, odwiedzając jego fanpage na Facebooku. Na bieżąco pojawiają się tam także aktualne wydarzenia związane z Konkursem. Profil społecznościowy Krajowego Konkursu Energetycznegoznajduje się pod adresem:

https://www.facebook.com/pages/Krajowy-Konkurs-Energetyczny/149262815212235?fref=ts

Program badawczy "Bloki 200+", mający przystosować wysłużone bloki energetyczne klasy 200 MW do współpracy z wiatrakami i fotowoltaiką, dobiegł końca. Choć w przeszłości trochę powątpiewano w sens utrzymywania przy życiu "węglowych trupów", to w obecnych w realiach może się to okazać niezbędne.
Elektrownia Łaziska Tauron fot. Tomek Elżbieciak
Elektrownia Łaziska. Fot. Tomasz Elżbieciak
Orlen mógłby się obejść bez rosyjskiej ropy, nadal jednak obowiązują stałe umowy, które zerwać mogłyby tylko sankcje UE. Na ich nałożenie na razie się nie zanosi
Orlen dystrybucja1
Rynek energii rozwija:
Zielone technologie rozwijają:
Fotowoltaikę wspiera: