Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. III Forum Przemysłowe: w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania branży energetycznej

III Forum Przemysłowe: w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania branży energetycznej

Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim hasłem trwać będzie od 8 do 10 grudnia 2017 roku III Forum Przemysłowe w Karpaczu. Najważniejsi przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu wezmą udział w kilkudziesięciu debatach, sesjach plenarnych, prezentacjach raportów i blokach tematycznych.

forym 2017 karpacz

forym 2017 karpacz

Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim hasłem trwać będzie od 8 do 10 grudnia 2017 roku III Forum Przemysłowe w Karpaczu. Najważniejsi przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu wezmą udział w kilkudziesięciu debatach, sesjach plenarnych, prezentacjach raportów i blokach tematycznych.

 

Forum w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach europejskiej energetyki, takich jak bezpieczeństwo energetyczne, wdrożenie pakietu paliwowego, czysta energetyka węglowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji oraz polityka klimatyczna.

W jaki sposób wprowadzać w życie ambitne plany europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej? Jak przezwyciężyć dominację konwencjonalnych źródeł energii? W jaki sposób wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych dla gospodarki pytań poszukiwać będzie ponad 700 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele największych koncernów energetycznych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Podczas debaty „Bezpieczeństwo energetyczne jako wyzwanie dla przemysłu europejskiego” poruszony zostanie temat dostępu do energii jako warunku koniecznego dla rozwoju przemysłu. Czy TANAP, TAP oraz Baltic Pipe są w stanie zagwarantować ciągłe dostawy gazu? Jakie wyzwania stoją przed firmami, które realizują projekty z zakresu połączeń gazowych, naftowych i energetycznych?

forym 2017 karpaczNowoczesna i dynamicznie zmieniająca się gospodarka stawia nowe wyzwania energetyce. Postępująca rewolucja w dziedzinie elektromobilności sprawi, że ropa naftowa, czy gaz ziemny jako nośnik energii mogą stracić na znaczeniu na rzecz energii elektrycznej. Te zagadnienia zostaną przedyskutowane podczas panelu „Miks energetyczny przyszłości – czyli jak odpowiedzieć na potrzeby nowej gospodarki”.

W Karpaczu nie zabraknie też tematów związanych z innowacjami w ochronie środowiska. Analizy naukowe wykazują, że największe rezerwy energii tkwią w zasobach słonecznych. Jak przezwyciężyć dominację konwencjonalnych źródeł energii, uporać się z dwustopniową regulacją rynku energetycznego i umocnić na nim pozycję energetyki solarnej, mimo jej sezonowości i kosztowności instalacji systemów fotowoltaicznych? Na ten temat dyskutować w Karpaczu będą uczestnicy panelu „Czeka nas słoneczna przyszłość? Perspektywy rozwoju rynku energii solarnej”.

Zarejestrować się na III Forum Przemysłowe można na stronie www.forum-ekonomiczne.pl.

To już trzeci raz, kiedy Forum Przemysłowe organizowane jest w Karpaczu. W 2016 r. wzięło w nim udział blisko 600 gości z Polski i z zagranicy.

Organizatorem Forum Przemysłowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Miastem Gospodarzem jest Karpacz, a Partnerem – Województwo Dolnośląskie.

Podsumowujemy dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości w obszarze energetyki i górnictwa. We wszystkich kluczowych tematach wystawiliśmy oceny pozytywne [+], negatywne [-] lub mieszane [+/-].

{loadmodule mod_email}

sejm obrady
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:

Uzgodniony z Brukselą kształt rynku mocy prawdopodobnie będzie korzystniejszy dla jednej z tych spółek

0 ole
Rynek energii rozwija: