Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. „Energetyka dla Każdego” 14-29.11.2017 r. w Warszawie

„Energetyka dla Każdego” 14-29.11.2017 r. w Warszawie

Głównym celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat podstawowych zagadnień związanych z energetyką w prosty, zrozumiały dla każdego sposób.

EdK 2017 grafika

EdK%202017%20grafikaGłównym celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat podstawowych zagadnień związanych z energetyką w prosty, zrozumiały dla każdego sposób.

 

„Energetyka dla Każdego” to projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Członkowie i alumni organizacji, skupiającej nie tylko studentów SGH, ale też PW, SGGW, oraz UW, przeprowadzają warsztaty zwieńczone wykładem (dotyczącym możliwości kariery w branży energetycznej) oraz bankietem. Głównym celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat podstawowych zagadnień związanych z energetyką w prosty, zrozumiały dla każdego sposób. Zdobyta wiedza może być fundamentem pod rozwój dalszych zainteresowań branżą lub po prostu przydać się w codziennym życiu. Ponadto w ramach „Energetyki dla Każdego” wydawana jest również broszura w formie papierowej, autorstwa członków Koła, jako kompendium podstawowej wiedzy o energetyce.

Harmonogram spotkań:
14.11 godz. 19:00 Źródła Energii w Polsce Aula III
21.11 godz. 19:00 Jak powstaje prąd i jak dociera do gniazdka? Aula III
28.11 godz. 19:00 Sektor energetyczny i rynek energii w Polsce Aula III

29.11 godz. 19:00 Wykład podsumowujący: Możliwości i kariera w energetyce.

Po więcej informacji na temat projektu zapraszamy na fanpage wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/300248640475966/

Materiał Partnera

FreeVolt należy do wąskiego grona polskich eksporterów elektrowni fotowoltaicznych. Udział w zakończonych targach w Kazachstanie był doskonałą okazją do prezentacji swoich produktów na tym obiecującym, wschodzącym rynku dla rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Działania ekspansyjne bydgoskiej firmy zostały docenione w kraju.

Artykuł sponsorowany

12 1
Fotowoltaikę wspiera:

Globalne zużycie energii wzrośnie o tyle, ile dzisiaj pochłaniają całe Chiny i Indie razem wzięte – wynika z najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energii, który poznali dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl. Analitycy MAE pokazali też jakie źródła energii i po jakich kosztach zaspokoją ten rosnący apetyt.

rynek zuzycie energii 2040 mae
Zielone technologie rozwijają:

Polska Grupa Energetyczna za 4,3 mld zł ostatecznie przejęła aktywa francuskiego potentata w Polsce. To oznacza, że może doczekamy się wreszcie sensownej strategii rozwoju kogeneracji i ciepłownictwa w Polsce. O ile spółki energetyczne znowu się nie pokłócą…

edf-wyniki2016
Rynek energii rozwija:

W tym roku polskie kopalnie wydobędą ok. 1,5-2 mln ton mniej węgla kamiennego. W porównaniu z 2016 rokiem od stycznia do lipca import węgla energetycznego wzrósł o 900 tys. ton.

wegiel import 11 2017