Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. Future Energy Forum 29-30 listopada 2017 w Jasionce

Future Energy Forum 29-30 listopada 2017 w Jasionce

fef banner

fef banner

W dniach 29-30 listopada 2017 roku odbędzie się w Centrum Wystawienniczo Kongresowym G2A Arena  w Jasionce kongres energetyczny Future Energy Forum. Jest to wydarzenie skupiające ekspertów, przedstawicieli branży energetycznej i wszystkich tych, którzy zainteresowani są aktualną sytuacją sektora energetycznego.

Future Energy Forum to pierwsze tego typu wydarzenie z branży energetycznej o zasięgu ogólnopolskim, organizowane w Polsce południowo-wschodniej. W dniach 29-30 listopada 2017r. w G2A Arena debatować będą eksperci branży energetycznej tacy jak:

 • Dawid Cycoń – Prezes Zarządu ML System S.A.,
 • Wojciech Jakubik – Redaktor Naczelny BiznesAlert.pl,
 • dr Arkadiusz Sekściński – Wiceprezes Zarządu PGE Energia Odnawialna S. A.,
 • Jarosław Wajer – Partner EY Business Advisory
 • dr Grzegorz Wisz – Prezes Zarządu Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej

oraz wielu innych. Podczas wydarzenia analizowana będzie obecna sytuacja sektora energetycznego oraz jego przyszłość. Dyskusja będzie dotyczyć zmian w prawie, nowości technologicznych oraz strategii rozwoju firm działających na tym rynku. Kongres umożliwi merytoryczną debatę na wysokim poziomie oraz nawiązanie dialogu między przedstawicielami branży energetycznej, sektorów współpracujących oraz administracją publiczną. Odbędą się panele m.in. takie jak:

 • Jak zabezpieczyć przyszłość energetyczną?
 • Klastry energetyczne.
 • Kluczowe inwestycje energetyczne w Polsce. Innowacje w sektorze energetyki – jak budować i rozwijać nowoczesne technologie?
 • Reorganizacja polskiego rynku energii elektrycznej. Prawo energetyczne – zmiany,
 • Walka ze SMOGIEM jako wyzwania dla nowoczesnej gospodarki. Jakie są rozwiązania wprowadzane przez sektor energetyczny? Produkty dla „Kowalskiego”? Rola OZE.

W ciągu dwóch dni kongresu zaplanowano dziewięć paneli tematycznych. Szczegółowe informacje odnośnie tematyki i harmonogramu kongresu znajdują się na stronie: http://kongresenergetyczny.pl

Patronat nad wydarzeniem objął Minister Energii, Minister Środowiska oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Kongres odbędzie się w najnowocześniejszym na Podkarpaciu Centrum Wystawienniczo Kongresowym G2A Arena, gdzie równolegle w tym samym czasie będzie miał miejsce Kongres „Business Without Limits” oraz targi Made in Podkarpackie. Business Without Limits jest to już III edycja Kongresu, który skupia profesjonalistów ze świata biznesu z bardzo wielu obszarów.

 

„Organizowane w tym samym czasie Future Energy Forum oraz Business Without Limits to wyjątkowa okazja do wymiany poglądów i poszerzenia wiedzy z zakresu energetyki, a także szczególna sposobność do nawiązania kontaktów biznesowych.” mówi Agata Brożek – Dyrektor Marketingu i Sprzedaży.

 

Mamy nadzieję, że I edycja tegorocznego kongresu stanie się cyklicznym wydarzeniem na Podkarpaciu.

 

Osoby do kontaktu:

 

Magdalena Ungeheuer-Moskwa

Specjalista ds. organizacji i sprzedaży imprez

tel. 533 391 412 e-mail: [email protected]

 

Edyta Rzewuska

Specjalista ds. marketingu i PR

Tel. 660 573 337 e-mail: [email protected]

 

 

 

W rządzie i Sejmie trwają prace nad ostateczną wersją ustawy o rynku mocy. Jakie będą skutki uchwalenia tej ustawy i wynegocjowanych z Komisją Europejską poprawek? Kto zyska, kto straci? Jak sprawić, aby rynek mocy zapewnił odbiorcom niezbędną energię, a jednocześnie konsumenci zapłacili jak najmniej?  To są pytania, nad którymi głowią się dziś legislatorzy, firmy energetyczne, analitycy.

Chcemy aby WysokieNapiecie.pl stało się przez najbliższe kilka tygodni miejscem debaty w tej sprawie. Dziś publikujemy dwa głosy znanych w środowisku energetyków- prof. Władysława Mielczarskiego z Politechniki Łódzkiej i doc. Pawła Skowrońskiego z Politechniki Warszawskiej.

zarowka mozg
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera

Bydgoska firma od dłuższego czasu promuje innowacyjność swoich produktów nie tylko w kraju, ale również za granicą W ofercie FreeVolt, poza innowacyjnymi modułami fotowoltaicznymi, znajdują się również m.in. lampy solarne czy hybrydowe. Coraz więcej gmin i samorządów decyduje się inwestować właśnie w taką formę oświetlenia. Potencjalne zapytania płyną nie tylko z kraju, ale również z innych części świata.

Artykuł sponsorowany

11.freevolt1
Fotowoltaikę wspiera:

W październiku farmy wiatrowe pod Warszawą i Łodzią pracowały więcej czasu, niż największa w Polsce elektrownia na węgiel kamienny. Energetyka wiatrowa ustanowiła też historyczny rekord miesięcznej produkcji, pokrywając aż 12% zapotrzebowania całego kraju.

oze wiatr capacity factor
Zielone technologie rozwijają:

Komisja Europejska wymusiła na polskim rządzie kompletną zmianę filozofii rynku mocy, ale wygląda na to, że osiągnięto kompromis. Poprawki wprowadzą więcej gry rynkowej, ale i więcej ryzyka dla  producentów energii 

rynek mocy koszty 2017 2027
Rynek energii rozwija: