Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Kongres Naftowy „East meets West”, 22-24.04.2015, kraków

Kongres Naftowy „East meets West”, 22-24.04.2015, kraków

emw krakow 2015

emw krakow 2015

Od 22 – 24 kwietnia 2015 już po raz szósty, Kraków stanie się sercem świata młodych specjalistów branży Oil & Gas. W ciągu tych kilku dni, w murach Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się Międzynarodowy Studencki Kongres Naftowy  „East meets West”, organizowany przez polską sekcję Society of Petroleum Engineers.

Od lat wydarzenie to skupia wokół siebie najzdolniejszych studentów z uniwersytetów technicznych, naukowców oraz przedstawicieli przemysłu. Przyjeżdżają oni z różnych części świata i dzielą się ze sobą wynikami swoich badań, odkryciami, nowoczesnymi technologiami a także prywatnymi spostrzeżeniami na temat branży poszukiwawczo – wydobywczej.  Odbywające się równolegle targi pracy są również świetną okazją na rozpoczęcie kariery zawodowej. Ponadto, podczas trzech dni trwania kongresu, młodzi ludzie nawiązują nowe znajomości korzystając z szeroko oferowanego panelu networkingowego oraz organizowanych przez SPE, wydarzeń kulturalnych.

Więcej informacji na stronie kongresu:  www.emwcongress.org

Dwie z pięciu nagród za najlepsze publikacje dotyczące energetyki w 2014 roku trafiły do redakcji portalu WysokieNapiecie.pl.

gala tge wn

Rewolucja energetyczna po francusku jest coraz bliżej. Z atomem dalej na tronie, bo pogłoski o jego abdykacji we Francji są cokolwiek przedwczesne. O jakieś kilkadziesiąt lat.

Rynek energii rozwija:

O zabezpieczeniu przed blackoutem w przypadku zaćmienia słońca mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia red. Derski

Tak taniego węgla jeszcze nie było. Kompania proponuje elektrowniom surowiec po 7,20 i 7,40 zł za gigadżul, czyli około 170 zł za tonę. Próbuje w ten sposób podtrzymać płynność finansową. Konkurenci – Bogdanka i KHW - mają dość i piszą skargi.

KW sciana