Menu
Patronat honorowy Patronage

Ciepło ze źródeł odnawialnych, 09.12.2014, Warszawa

Zapraszamy do udziału w konferencji:

Ciepło ze źródeł odnawialnych – stan obecny i perspektywy rozwoju

9 grudnia 2014, Sala pod Kopułą w Ministerstwie Gospodarki, Warszawa

Wydarzenieorganizowane jest przez Ministerstwo Gospodarki we współpracy z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, Polskim Towarzystwem Elektrociepłowni Zawodowych oraz powermeetings.eu

Celem konferencji jest z jednej strony analiza obecnego stanu rozwoju tego sektora w Polsce, z drugiej zaś próba określenia dalszych perspektyw oraz kierunków jego rozwoju.

W czasie konferencji poruszane będą kwestie dotyczące zarówno ciepła sieciowego (w tym
w odniesieniu do inwestycji w nowe moce wytwórcze oraz rozbudowę i modernizację sieci), jak również ciepła wytwarzanego na poziomie gospodarstw domowych (mikroinstalacje). Tematyka konferencji obejmować będzie również zagadnienia związane z finansowaniem inwestycji, czego wyrazem będzie prezentacja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na zakończenie odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli parlamentu, strony rządowej oraz przedsiębiorstw działających w przedmiotowej branży, której tematem będzie przyszły model wsparcia ciepła z odnawialnych źródeł energii.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej spotkania:

http://www.powermeetings.eu/konferencje/en/cieplo-ze-zrodel-odnawialnych-stan-obecny-perspektywy-rozwoju-ministerstwo-gospodarki/

Udział w konferencji jest bezpłatny, formularz rejestracyjny dostępny jest pod linkiem:

http://www.powermeetings.eu/konferencje/en/cieplo-ze-zrodel-odnawialnych-stan-obecny-perspektywy-rozwoju-ministerstwo-gospodarki/rejestracja

 

Zapraszamy do udziału!

 

W przypadku pytań dotyczących konferencji zachęcam do kontaktu:

Jolanta Szczepaniak

Project Manager

powermeetings.eu

 

tel.:   +48 22 740 67 80

faks: +48 22 672 95 89

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

Prosumenci dostaną 100 proc. ceny za energię sprzedawaną "do sieci" – przewiduje wstępne porozumienie posłów i rządu. Ta i kilka innych poprawek we wtorek mają znaleźć się w projekcie ustawy o OZE. Nadal ważą się losy współspalania biomasy – wynika z informacji Obserwatora Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl.

Przygotowany na zlecenie firm energetycznych projekt rynku mocy trafił właśnie do Ministerstwa Gospodarki. Znamy szczegóły tej propozycji. O wsparcie trzeba będzie powalczyć na aukcjach, pojawią się kontrakty różnicowe. Otwarte pozostaje pytanie o termin, w którym program pomocy zacznie faktycznie działać.

Jutro na zamkniętym spotkaniu posłowie i przedstawiciele rządu zajmą się ostatnimi poprawkami do projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii. Sejm powinien przyjąć projekt do końca roku.

Wojciech Kowalczyk został pełnomocnikiem rządu odpowiedzialnym za restrukturyzację górnictwa. Doświadczony finansista z polskich i międzynarodowych instytucji będzie musiał na początek wyczarować pieniądze na załatanie dziury w kasie Kompanii Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego. Sposób się znalazł -  sprzedaż zwałów…