Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja „Inteligentna energetyka”, 25.09.2014, Warszawa

Efektywność energetyczna – jak i gdzie szukać możliwości jej poprawy?

Wzrost efektywności energetycznej jest wciąż jednym z najważniejszych punktów Polityki energetycznej Polski. Dodatkowo do 5 czerwca br., jako państwo członkowskie UE, byliśmy zobowiązani do transpozycji Dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej (2012/27/UE). Wdrożenie nowego prawa unijnego w Polsce będzie jednak wymagało wprowadzenia zmian w ustawie o efektywności energetycznej. O aktualnej sytuacji prawno-regulacyjnej i możliwościach poprawy efektywności energetycznej dowiedzą się uczestnicy II Konferencji „Inteligentna energetyka” już 25 września 2014 r. w Warszawie.

25 września 2014 r. w Warszawie, podczas targów RENEXPO, wydawca kwartalnika Smart Grids Polska organizuje II Konferencję „Inteligentna energetyka”. Tegoroczna edycja zostanie poświęcona efektywności energetycznej. Podczas wydarzenia zaproszeni goście omówią szerzej to zagadnienie. Pokażą jak i gdzie szukać możliwości poprawy efektywności energetycznej.

II Konferencja „Inteligentna energetyka” została podzielona na trzy części. W ramach pierwszego panelu zaproszeni prelegenci omówią aspekty prawno-regulacyjne i perspektywy rozwoju efektywności energetycznej w Polsce. Drugi zostanie poświęcony doświadczeniom we wdrażaniu rozwiązań proefektywnościowych. Przedstawimy przykłady zastosowania efektywności energetycznej w praktyce. Na samym końcu spotkania prelegenci opiszą sposoby na poprawę efektywności energetycznej regionów, czyli miast i gmin.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

Podczas konferencji dowiedzą się Państwo:

  1. Co zostało zrobione w kwestii wprowadzania efektywności energetycznej w Polsce?
  2. Dlaczego podejmowane są tego typu działania? Gdzie szukać możliwości poprawy efektywności energetycznej?
  3. Jak prowadzić przedsięwzięcia na rzecz wdrażania efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, regionach i naszych domach?

Prelegenci

Do udziału w Konferencji, jako gości specjalnych, zaprosiliśmy m.in. przedstawicieli: KAPE, URE, Ministerstwa Gospodarki, NFOŚiGW, Politechniki Warszawskiej, miasta Bielsko-Biała.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Formularz rejestracji online: www.smartgridspolska.pl/konferencje/formularz-rejestracji.html 

Patronaty medialne nad wydarzeniem objęły portale: www.elektroonline.pl oraz www.wysokienapiecie.pl.

Zapraszamy do udziału w II Konferencji „Inteligentna energetyka”!

W Warszawie wybuchł spór między Dalkią, do której należy sieć ciepłownicza, a właścicielem elektrociepłowni – PGNIG Termika. Podobny konflikt jest we Wrocławiu, a wcześniej był w Lublinie. O co te kłótnie i jak ich uniknąć?

Związkowcy chcą połączenia ledwie zipiącej Kompanii Węglowej ze znajdującym się w niewiele lepszej sytuacji KHW oraz z Węglokoksem. Jeśli rząd się zgodzi, to najpewniej  następnym żądaniem będzie integracja górnictwa z energetyką.

Kompania Węglowa przesłała do resortu program restrukturyzacji. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom zarząd nie odważył się zaproponować zamknięcia ani jednej nierentownej kopalni.

Igor Sieczin, prezes państwowego Rosnieftu i zaufany Putina, chce zmiany podatku od wydobycia ropy. Przed Kremlem trudny wybór: zmniejszenie wpływów do budżetu albo brak inwestycji – pisze w swoim komentarzu dla BiznesAlert.pl Bartłomiej Derski.