Menu
Patronat honorowy Patronage

Targi Energii, 25-26.09.2014, Jachranka

W imieniu Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii oraz Towarzystwa Obrotu Energią mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia XI TARGÓW ENERGII, które odbędą się w Jachrance w dniach 25 i 26 września 2014 r. w Centrum Kongresowym Warszawianka.

Energia elektryczna od ponad siedmiu już lat jest towarem oraz przedmiotem nieograniczonego handlu, przy zachowaniu dotychczasowych warunków jej dystrybucji. Od 1 lipca 2007 r. każdy odbiorca posiada możliwość zakupu energii elektrycznej od dowolnego sprzedawcy. Od 2010 roku z roku na rok rośnie liczba odbiorców korzystających z zasady TPA. Liczba odbiorców TPA z grupy taryfowej A,B,C wg stanu na koniec grudnia 2013 r. wyniosła około 93 tysiące. Natomiast liczba odbiorców TPA w gospodarstwach domowych wg stanu na koniec grudnia 2013 r. (grupa taryfowa G), wyniosła około 136 tysięcy, a więc zwiększyła się od końca XII 2012 r. o około 59 tysięcy, co stanowi wzrost o 77,3%. Także w roku 2014 z miesiąca na miesiąc rośnie liczba zmieniających sprzedawcę, szczególnie w grupie gospodarstw domowych.

W grupie małych odbiorców, w szczególności wśród gospodarstw domowych, od kilku już lat rośnie zainteresowanie możliwością produkcji energii elektrycznej przede wszystkim na własne potrzeby. Powstaje nowy segment rynku energii – prosumenci, zainteresowani wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej na własne potrzeby.

Organizowane corocznie Targi Energii cieszące się dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników rynku energii elektrycznej, w tym odbiorców końcowych, stanowią platformę dyskusji, wymiany poglądów oraz ofert w zakresie rynku energii w Polsce. Rokrocznie wzrasta liczba uczestników Targów Energii (X Targi odwiedziło blisko 300 osób). W bieżącym roku planujemy spotkać się w nie mniejszym gronie. Wzorem poprzednich lat Targi składają się zarówno z części seminaryjnej, jak i tzw. handlowego parkietu targowego, na którym można zapoznać się bezpośrednio z ofertami sprzedawców energii elektrycznej oraz dostawców usług.

Na część seminaryjną składać się będą cztery bloki:

    • Rynek energii elektrycznej w 2014 roku i latach następnych – blok seminaryjny
    • Praktyczne aspekty funkcjonowania rynku energii elektrycznej – panel dyskusyjny
    • Jak zostać prosumentem ? – blok seminaryjny
    • Jak zostać prosumentem – blok warsztatowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI Targach Energii 2014

pozostajemy z poważaniem,

Rada Programowa i Komitet Organizacyjny XI Targów Energii

 

Patronem medialnym Targów Energii po raz kolejny został portal WysokieNapiecie.pl

Kompania Węglowa przesłała do resortu program restrukturyzacji. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom zarząd nie odważył się zaproponować zamknięcia ani jednej nierentownej kopalni.

Igor Sieczin, prezes państwowego Rosnieftu i zaufany Putina, chce zmiany podatku od wydobycia ropy. Przed Kremlem trudny wybór: zmniejszenie wpływów do budżetu albo brak inwestycji – pisze w swoim komentarzu dla BiznesAlert.pl Bartłomiej Derski.

Bułgarski czempion energetyczny wytargował relatywnie duże zaangażowanie amerykańskiego dostawcy technologii w projektowanej elektrowni atomowej. Polacy też na to liczą.

Technologie wspiera: