Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. IV Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy, 16-17.10.2014, Bełchatów

IV Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy, 16-17.10.2014, Bełchatów

forum biomasy 2014

Zespół powermeetings.eu zaprasza do udziału w IV edycji „Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy”, którego patronem medialnym został portal WysokieNapiecie.pl. Forum jest cyklicznym spotkaniem branży, które w tym roku odbędzie się w dniach 16 i 17 października 2014 tradycyjnie już w Hotelu Wodnik w Słoku / k. Bełchatowa.

Od pierwszej edycji Forum jak również w tym roku Gospodarzem Honorowym wydarzenia jest PGE GiEK S.A., natomiast Patronem Merytorycznym – Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Rok rocznie Forum obejmowane jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Gospodarki oraz   Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Tegoroczna edycja została objęta również Patronatem Honorowym Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Forum tworzone jest z myślą o rozwoju branży biomasowej i od pierwszej edycji stawia przed organizatorami ambitne zadanie stworzenia neutralnego miejsca do wymiany wiedzy i doświadczeń, a zarazem poprzez udział wszystkich podmiotów działających na rynku – od regulatorów poprzez producentów po dostawców rozwiązań technologicznych i odbiorców końcowych – do zacieśniania więzi i współpracy między nimi.

Podczas konferencji skupimy się na następujących obszarach tematycznych:

Sesja I: Aktualne regulacje związane ze spalaniem biomasy

Sesja II: Kontrola jakości paliwa

Sesja III: Spalanie biomasy – technika i technologia – nowatorskie rozwiązania

Sesja IV: Spalanie biomasy w energetyce zawodowej i ciepłownictwie

Sesja V: Technologia i bezpieczeństwo eksploatacyjne

Sesja VI: KSUB – Krajowy System Uwierzytelniania Biomasy

Do udziału w Forum zapraszamy przedsiębiorstwa z szeroko pojętej branży energetycznej a m.in. elektrownie, elektrociepłownie, przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, przemysłowi odbiorcy energii, dostawcy i producenci biomasy, firmy zajmujące się budownictwem przemysłowym – budową nowych mocy wytwórczych, firmy dostarczające technologie, firmy inżynieryjne i badawcze oraz wszystkich zainteresowanych tematem i związanych z branżą biomasy.

Więcej informacji dostępnych jest pod linkiem: www.powermeetings.eu

Zapraszam do udziału! Z pewnością warto!

Jolanta Szczepaniak

Project Manager

powermeetings.eu

 

tel.:   +48 22 740 67 80

faks: +48 22 672 95 89

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

Kompania Węglowa przesłała do resortu program restrukturyzacji. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom zarząd nie odważył się zaproponować zamknięcia ani jednej nierentownej kopalni.

Igor Sieczin, prezes państwowego Rosnieftu i zaufany Putina, chce zmiany podatku od wydobycia ropy. Przed Kremlem trudny wybór: zmniejszenie wpływów do budżetu albo brak inwestycji – pisze w swoim komentarzu dla BiznesAlert.pl Bartłomiej Derski.

Bułgarski czempion energetyczny wytargował relatywnie duże zaangażowanie amerykańskiego dostawcy technologii w projektowanej elektrowni atomowej. Polacy też na to liczą.

atomowa-elektrownia-bulgaria
Technologie wspiera: