Menu
Patronat honorowy Patronage

X Konferencja „Instalacje Ochrony Środowiska w nowej rzeczywistości”

Wydawnictwo „Nowa Energia” zaprasza do udziału w X Konferencji "Instalacje Ochrony Środowiska w nowej rzeczywistości", która odbędzie się w dniach 13-14 października 2021 na Zamku w Baranowie Sandomierskim (stacjonarnie i on-line).

Moderatorem Konferencji i Panelu Dyskusyjnego będzie dr hab. inż. Rafał Kobyłecki, prof. PCz, Wydział Infrastruktury i Środowiska, Politechnika Częstochowska.

Partnerem wydarzenia jest Enea Elektrownia Połaniec SA.

Celem konferencji jest prezentacja bieżących zagadnień z zakresu ochrony środowiska, mających bezpośredni wpływ na funkcjonowanie branży energetycznej, ciepłowniczej oraz przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem:

  • wyzwań związanych z ochroną środowiska dla energetyki opartej o paliwa kopalne – aspekty prawne, konkluzje BAT,
  • planowania instalacje ochrony środowiska w sektorze wytwarzania energii (odpylanie, odazotowanie, odsiarczanie, redukcja rtęci i innych związków) dla bloków o planowanym terminie wyłączenia,
  • wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii,
  • inwestycji w przemyśle w zakresie ochrony środowiska (redukcja emisji, monitoring, raportowanie, zarządzanie środowiskowe),
  • rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej,
  • zastosowania nowoczesnych technologii wpływających na jakość powietrza, wody, oszczędność zasobów naturalnych,
  • planowania wydatków na ochronę środowiska


Konferencja skierowana jest do przedstawicieli kadry zarządzającej i technicznej ds. inwestycji, specjalistów ds. ochrony środowiska reprezentujących przedsiębiorstwa energetyczne i ciepłownicze oraz przemysł, przedstawicieli firm oferujących usługi oraz urządzenia dla ochrony środowiska, jak i dla zainteresowanych instytucji (RDOŚ, NFOŚiGW), samorządów i uczelni technicznych.

 

Szczegóły: https://konferencje.nowa-energia.com.pl/ochronasrodowiska/2021/

 

 

Partnerzy portalu

Materiał Partnera
Prowadzenie firmy wiąże się z nieustannym planowaniem, rozwojem oraz pilnowaniem budżetu. Koszty stałe ponoszone przez przedsiębiorstwo to jeden z pewniejszych elementów w prowadzeniu firmy. Niestety, częste zmiany oraz podwyżki energii niekorzystnie wpływają na sytuację finansową, a najbliższe prognozy nie są optymistyczne. Na szczęście przedsiębiorcy mogą podjąć działania, które pozwolą im zmniejszyć wysokie rachunki za energię.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii wspiera:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Ponad 100 mld zł - na tyle wyceniano dotychczas koszt transformacji polskiego ciepłownictwa. I to jeszcze przed ogłoszeniem przez Komisję Europejską pakietu Fit for 55. Ciepłownicy tych wydatków na pewno sami nie udźwigną, zwłaszcza samorządowi. Pomóc mogą im inwestorzy prywatni, w tym grupy budowlane, które w wejściu w ten sektor widzą szansę na dywersyfikację swojego biznesu.

Partnerzy portalu

Giełdowe notowania energii elektrycznej w ciągu roku podskoczyły o blisko 40% i są najwyższe w historii. To przełoży się na wzrost stawek dla gospodarstw domowych w 2022 roku. Podwyżki całych rachunków za energię nie będą jednak aż tak drastyczne. WysokieNapiecie.pl policzyło na jakie wzrosty cen prądu powinniśmy się przygotować.
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Rząd, reprezentowany przez ministerstwo aktywów oraz stroną społeczna rozpoczęły negocjacje, dotyczące umowy społecznej przy transformacji sektora elektroenergetycznego i górnictwa węgla brunatnego. Jednym z elementów ma być wydzielenie aktywów węglowych do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, utworzonej na bazie PGE GiEK. To najważniejsza informacja mijającego tygodnia. Co jeszcze w "Tygodniu energetyka"?
Blue chip manager monitoring energy efficiency via a virtual control interface. Industry concept for efficient energy use, sustainability reporting, audit and rise in renewable power generation.

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu