Menu
Patronat honorowy Patronage

Raport: Ceny i zużycie paliw w energetyce

Po ile elektrownie i elektrociepłownie kupowały w 2020 roku węgiel kamienny, węgiel brunatny, gaz ziemny, biomasę i paliwa płynne? Jak te ceny zmieniły się rok do roku i jak wzrosło zużycie paliw na początku tego roku oraz jakiego zapotrzebowania spodziewamy się w 2021 roku?

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Duński Energinet rozpoczął przygotowania do budowy wyprowadzenia na brzeg Jutlandii biegnącego pod Morzem Północnym odcinka gazociągu Baltic Pipe. Rura zostanie zagrzebana w piasku pod popularną plażą Houstrup. 

Partnerzy portalu

W środę, 17 lutego, z kopalni Adamów wyjechała ostatnia tona węgla. W sumie przez 60 lat kopalnia wydobyła ponad 216 mln ton węgla brunatnego. W tym roku pracę zakończy kolejna odkrywka w Wielkopolsce, a za rok następna. Co dalej z pracownikami, terenami pokopalnianymi i całym koncernem energetycznym ZE PAK?

Partnerzy portalu

W raporcie opublikowanym przez SolarPower Europe Polska uplasowała się na czwartym miejscu w Europie pod względem nowych mocy w PV uruchomionych w 2020 roku. To pokazuje, że w naszym kraju dynamicznie przybywa instalacji fotowoltaicznych. Według niektórych danych rzadko ulegają one awarii, jednak nie są w pełni niezawodne. Tymczasem aż 21,6% Polaków obawia się o serwis posprzedażowy. Warto zatem wiedzieć, jak zminimalizować ryzyko wystąpienia usterek i które z nich są najpopularniejsze.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Całkowita likwidacja obliga giełdowego na energię elektryczną będzie miała rozliczne konsekwencje - zgodnie przyznali prezesi URE i TGE podczas dyskusji na kongresie EEC Trends Online. Wśród tych konsekwencji wskazywano np. spłycenie rynku, i co za tym idzie zachwianie wiarygodnością ustalanej na giełdzie ceny.
Businessman on blurred background using 3D rendering stock exchange datas and charts
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu