Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Raport: Ceny i zużycie paliw w energetyce

Raport: Ceny i zużycie paliw w energetyce

Po ile elektrownie i elektrociepłownie kupowały w 2020 roku węgiel kamienny, węgiel brunatny, gaz ziemny, biomasę i paliwa płynne? Jak te ceny zmieniły się rok do roku i jak wzrosło zużycie paliw na początku tego roku oraz jakiego zapotrzebowania spodziewamy się w 2021 roku?
dane data wykresy rynek ceny raport

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Rynek energii rozwija:
Duński Energinet rozpoczął przygotowania do budowy wyprowadzenia na brzeg Jutlandii biegnącego pod Morzem Północnym odcinka gazociągu Baltic Pipe. Rura zostanie zagrzebana w piasku pod popularną plażą Houstrup. 
gaz-system BP
W środę, 17 lutego, z kopalni Adamów wyjechała ostatnia tona węgla. W sumie przez 60 lat kopalnia wydobyła ponad 216 mln ton węgla brunatnego. W tym roku pracę zakończy kolejna odkrywka w Wielkopolsce, a za rok następna. Co dalej z pracownikami, terenami pokopalnianymi i całym koncernem energetycznym ZE PAK?
kwb adamow wydobycie
Zaczął się boom na czyste ogrzewanie. Sprzedaż powietrznych pomp ciepła, wykorzystywanych do ogrzewania domów i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, na polskim rynku w ubiegłym roku podwoiła się. Czy pompy ciepła powtórzą sukces fotowoltaiki i równie szybko trafią pod polskie strzechy?
Pompy ciepla
Technologie wspiera:
W raporcie opublikowanym przez SolarPower Europe Polska uplasowała się na czwartym miejscu w Europie pod względem nowych mocy w PV uruchomionych w 2020 roku. To pokazuje, że w naszym kraju dynamicznie przybywa instalacji fotowoltaicznych. Według niektórych danych rzadko ulegają one awarii, jednak nie są w pełni niezawodne. Tymczasem aż 21,6% Polaków obawia się o serwis posprzedażowy. Warto zatem wiedzieć, jak zminimalizować ryzyko wystąpienia usterek i które z nich są najpopularniejsze.
technician-3936984 640
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!