Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Forum Inżynierów Przyszłośc

Forum Inżynierów Przyszłośc

Już za niecałe 3 tygodnie w Domu Technika NOT we Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja @Forum Inżynierów Przyszłości - konferencji naukowej, organizowanej przez zespół ponad 20 wolontariuszy, której celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: jakich inżynierów będziemy potrzebować za 5, 10, 15 lat na rynku pracy?

? Chcesz mieć wpływ na przyszłość inżynierów, masz pomysł jakich specjalistów będziemy potrzebować i jak dobrze ich kształcić? Koniecznie zarezerwuj sobie czas 23 i 24 października 2020.

➡Forum to spotkanie dedykowane w szczególności studentom kierunków technicznych, młodym absolwentom, przedstawicielom uczelni, organizacji technicznych oraz przedsiębiorcom, którzy są gotowi na dyskusję o możliwościach i przyszłości inżynierów w Polsce.

➡Konferencja to wiele warsztatów, prelekcji, szkoleń oraz paneli dyskusyjnych. Na wydarzeniu nie zabraknie również ekspertów, którzy podzielą się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem.

➡Wystąpienia zaproszonych gości podczas forum, poruszać będą tematy związane z przemysłem 4.0, przedsiębiorczościom, działalnościami studenckimi i społecznymi oraz rozwojem osobistym. Oprócz spotkań i szkoleń z prelegentami, organizujemy również część naukową konferencji.

 

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej:

?23 października wystąpienia zaproszonych będą miały miejsce w Domu Technika NOT we Wrocławiu.

?24 października szkolenia odbędą się w formie zdalnej.

?Całe wydarzenie będzie nagrywane oraz transmitowane do sieci, a osoby uczestniczące online, będą miały możliwość zadawania pytań i aktywnego brania udziału w spotkaniu.

 

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram wydarzenia znajduje się na naszej stronie:

https://fip.not.pl/program/   oraz FB: https://www.facebook.com/fip.not/

Polski system rekompensat dla przemysłu energochłonnego będzie musiał zostać dostosowany do nowych Wytycznych Komisji Europejskiej. Z listy przemysłów, jakie kwalifikują się na rekompensaty, wypadli producenci nawozów, ale za to dodano wodór. Dotychczas największe rekompensaty dostał w Polsce przemysł hutniczy.
rekomepsaty-CO-2
Trzy miesiące przed terminem startu rynku mocy PSE zapewnia, że jest gotowe do uruchomienia go. Jednak dla zapewnienia pełnej przejrzystości mechanizmu konieczne będzie jeszcze znowelizowanie ustawy. Tymczasem TGE wskazuje na brak regulacji dotyczących wtórnego rynku mocy, które pozwoliłyby uruchomić go na giełdzie.
sieci budowa rynek praca
Engineering working on high-voltage tower, check the information on paper at sunset background
Rynek energii rozwija:
Od stycznia ma wejść w życie pierwszy etap reformy rynku bilansującego. To najbardziej cenotwórczy z segmentów rynku energii. Nowe zasady wpłyną zwłaszcza na rozliczanie niesterowalnych źródeł OZE, które nie są w stanie dokładnie zabezpieczyć swojej produkcji. Sektor powinien już teraz zacząć inwestować w magazyny energii.
sieci slup slonce energia prad
W przedsiębiorstwa energetyczne coraz mocniej uderzają skutki zmian klimatycznych. Fot Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija: