Menu
Patronat honorowy Patronage

Warsztaty: „Optymalizacja finansowa i restrukturyzacja w energetyce wiatrowej” – 30 listopada w Warszawie

Głównym punktem warsztatów praktycznych będzie omówienie przypadków poszczególnych klientów i zaproponowanie wstępnego rozwiązania, dzięki temu każdy z uczestników otrzyma profesjonalną pomoc na dany problem.

 

Konieczność restrukturyzacji finansowej, organizacyjnej oraz prawnej dotyka niemal wszystkich posiadaczy elektrowni wiatrowych w Polsce. Zapraszamy na praktyczne warsztaty prowadzone przez praktyków pracujących dla firm z branży, którzy chcą podzielić się wiedzą o skutecznym przetrwaniu w trudnych czasach. Warsztaty obejmują kompleksowe zagadnienia wiatrowego przedsiębiorstwa energetycznego borykającego się problemami w płynności finansowej, takiej jak: restrukturyzacja kosztowa, renegocjacje umów, ustawa o OZE, ulgi w spłacie podatków, ochrona przed upadłością czy model outsource’ingu funkcji zarządzania parkiem wiatrowym.

Zapraszamy mniejszych i większych inwestorów posiadających funkcjonujące elektrownie wiatrowe chcących zoptymalizować swoją pozycję rynkową i utrzymać funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa w oczekiwaniu na lepsze czasy.

Warsztaty: „Optymalizacja finansowa i restrukturyzacja w energetyce wiatrowej”, odbędą się 30 listopada w Centrum Szkolenia Gazownictwa PGNiG w Warszawie przy ulicy Kasprzaka 25

Głównym punktem warsztatów praktycznych będzie omówienie przypadków poszczególnych klientów i zaproponowanie wstępnego rozwiązania, dzięki temu każdy z uczestników otrzyma profesjonalną pomoc na dany problem.

W programie m.in.:

 • Wstęp oraz formy optymalizacji działalności operacyjnej w branży wiatrowej,
 • Analiza wstępna możliwości restrukturyzacji spółki celowej,
 • Analiza kosztów stałych funkcjonowania parku wiatrowego i możliwości ich obniżenia,
 • Status umów serwisowych i koszty z nich wynikające,
 • Umowy zawierane w oparciu o prawo energetyczne,
 • Umowy dzierżawy,
 • Umowy kredytu bankowego, refinansowanie,
 • Podatek od nieruchomości,
 • Controlling,
 • Ochrona przed upadłością,
 • Prawne formy restrukturyzacji,
 • Optymalizacja produkcji,
 • Model przejęcia funkcji zarządzania parkiem wiatrowym przez spółkę zewnętrzną.

 

 

 

 

Wśród prelegentów:

 • Michał Tarka – Managing Partner w Kancelarii BTK-LEGAL Borowicz-Tarka-Kuś,
 • Hubert Kowalski – Prezes Zarządu VSB Energie Odnawialne Polska Sp. z o.o.,
 • Jacek Kuś – Radca prawny w Kancelarii BTK-LEGAL Borowicz-Tarka-Kuś,
 • Marcin Trupkiewicz – Prawnik w Kancelarii BTK-LEGAL Borowicz-Tarka-Kuś, Członek Zespołu ekspertów podkomisji stałej ds. finansów samorządowych w zakresie nowelizacji prawa energetycznego,

 

Program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie projektu: http://oze.city-brand.pl/wydarzenia/optymalizacja-finansowa-i-restrukturyzacja-w-energetyce-wiatrowej/

Serdecznie zapraszamy,

Kontakt do organizatora:
Kamil Ptak
601-372-256
[email protected]

 

Partnerzy portalu

W tym roku łączna moc nowych zainstalowanych na świecie paneli słonecznych wyniesie 90 gigawatów, a w przyszłym roku przekroczy 100 GW i do końca dekady będzie nadal rosła– przewidują analitycy firmy badawczej IHS Markit i przypominają, że dziesięć lat temu startowaliśmy z poziomu dwudziestokrotnie niższego.

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

W ostatnich miesiącach na WysokieNapiecie.pl pisaliśmy o tym jak znowelizowana ustawa o obowiązkowych zapasach wpłynie na stan polskiego sektora gazowego – o wyeliminowaniu konkurencji pisały URE i UOKiK, obawy wyrażali mniejsi importerzy. Spadła liczba spółek z koncesją na obrót gazem z zagranicą. Zdaniem PGNiG, zmienione przepisy nie tylko nie wykluczają konkurencji, a wręcz dopiero teraz wyrównują jej warunki. Rozmawialiśmy o tym z Maciejem Woźniakiem, wiceprezesem PGNiG ds. handlowych.

Partnerzy portalu

W Niemczech zainstalowano w czwartek cztery najwyższe lądowe turbiny wiatrowe na świecie. Wyższe, niż jakikolwiek budynek w Polsce, ale imponują nie tyle rozmiarami, co faktem, że wieżach znajdą się ogromne magazyny energii. Część kluczowych urządzeń wykorzystanych w projekcie powstała w Polsce.

Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

W weekend padł historyczny rekord produkcji energii w polskich farmach wiatrowych. To efekt szalejącego nad Polską orkanu, który równocześnie pozbawił dostaw prądu blisko 300 tys. odbiorców.

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu