Menu
Patronat honorowy Patronage

III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Wyspowe stacje regazyfikacji LNG na terenie powiatów i gmin dźwignią rozwoju gospodarczego kraju”

20 listopada 2017 r. w Warszawskim Domu Technika odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna "Wyspowe stacje regazyfikacji LNG na terenie powiatów i gmin dźwignią rozwoju gospodarczego kraju". Organizatorem wydarzenia jest Radomska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT. 

20 listopada 2017 r. w Warszawskim Domu Technika odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Wyspowe stacje regazyfikacji LNG na terenie powiatów i gmin dźwignią rozwoju gospodarczego kraju”. Organizatorem wydarzenia jest Radomska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT. 

Wdrożenie zaprezentowanych podczas konferencji rozwiązań będzie miało istotne znaczenie dla rozwoju gospodarczego Polski. Jednocześnie rozwiązania te przyczynią się m.in. do pozytywnych zmian w obszarze ochrony środowiska, przeorientowania i ukierunkowania polskiego rolnictwa na przerób wysokotechnologiczny oraz eksport produktów wysokoprzetworzonych na rynki zagraniczne, jak i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. 

Więcej informacji na stronie www.not.radom.pl    

Partnerzy portalu

W tym roku łączna moc nowych zainstalowanych na świecie paneli słonecznych wyniesie 90 gigawatów, a w przyszłym roku przekroczy 100 GW i do końca dekady będzie nadal rosła– przewidują analitycy firmy badawczej IHS Markit i przypominają, że dziesięć lat temu startowaliśmy z poziomu dwudziestokrotnie niższego.

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

W ostatnich miesiącach na WysokieNapiecie.pl pisaliśmy o tym jak znowelizowana ustawa o obowiązkowych zapasach wpłynie na stan polskiego sektora gazowego – o wyeliminowaniu konkurencji pisały URE i UOKiK, obawy wyrażali mniejsi importerzy. Spadła liczba spółek z koncesją na obrót gazem z zagranicą. Zdaniem PGNiG, zmienione przepisy nie tylko nie wykluczają konkurencji, a wręcz dopiero teraz wyrównują jej warunki. Rozmawialiśmy o tym z Maciejem Woźniakiem, wiceprezesem PGNiG ds. handlowych.

Partnerzy portalu

W Niemczech zainstalowano w czwartek cztery najwyższe lądowe turbiny wiatrowe na świecie. Wyższe, niż jakikolwiek budynek w Polsce, ale imponują nie tyle rozmiarami, co faktem, że wieżach znajdą się ogromne magazyny energii. Część kluczowych urządzeń wykorzystanych w projekcie powstała w Polsce.

Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

W weekend padł historyczny rekord produkcji energii w polskich farmach wiatrowych. To efekt szalejącego nad Polską orkanu, który równocześnie pozbawił dostaw prądu blisko 300 tys. odbiorców.

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu