Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja „Nowy ład polskiej energetyki – szanse i zagrożenia transformacji”

Frontier Economics i WysokieNapiecie.pl mają przyjemność zaprosić na konferencję „Nowy ład polskiej energetyki – szanse i zagrożenia transformacji”.  Konferencja odbędzie się 02.03.2020 o godzinie 12:00 w hotelu Polonia Palace w Warszawie.

W konferencji weźmie udział Minister Klimatu Michał Kurtyka oraz menedżerowie kluczowych polskich spółek energetycznych. Podczas towarzyszącego konferencji panelu zamierzamy omówić najważniejsze problemy i wyzwania stojące przed polską energetyką oraz poszukać sposobów ich rozwiązania.

Z przykrością informujemy że lista uczestników jest już zamknięta.

 • Dekarbonizacja i transformacja energetyczna Polski
 • Czy Polska może skorzystać na transformacji do zeroemisyjnej energetyki? Jakie warunki powinny być spełnione aby ta się stało?
 • Jakie technologie będą miały kluczowe znaczenie w tym procesie?
 • Na ile ich sukces zależy od ekonomicznej opłacalności, a na ile od wsparcia regulacyjnego?
 • Czy obecny model rynku ( rynek mocy, wsparcie kogeneracji, ustawa o OZE, projekt ustawy o offshore) sprzyja nowym inwestycjom w niskoemisyjne i nowoczesne źródła energii.
 • Jaka będzie w przyszłości rola energetyki rozproszonej w systemie energetycznym? Jak powinna w związku z tym wyglądać rozbudowa sieci energetycznych?

Program spotkania

12:00 – Rejestracja

12:20 – Rozpoczęcie

12:30 – Prezentacja – Jens Perner, Associate Director, Frontier Economics

12:45 – Wystąpienie Michała Kurtyki – Ministra Klimatu

13:00 – Panel dyskusyjny moderowany przez Redaktora Naczelnego portalu WysokieNapiecie.pl – Rafała Zasunia

Uczestnicy:

 • Adam Guibourgé-Czetwertyński, Wiceminister Klimatu,
 • Jarosław Broda, Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Majątkiem i Rozwoju, Tauron
 • Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes PGNiG,
 • Monika Morawiecka, Prezes Zarządu PGE Baltica,
 • Dan Roberts, Dyrektor, Frontier Economics,
 • Paweł Skowroński, Politechnika Warszawska.

14:30 – Lunch

 

Konferencja będzie w całości tłumaczona na język angielski

Z przykrością informujemy że lista uczestników jest już zamknięta.

Za rok możemy mieć pierwszą stację wodorową w Polsce, a nawet ich kilka. Są też miasta, które mówią o planach zakupu floty autobusów napędzanych ogniwami wodorowymi. Tymczasem brakuje regulacji dotyczących wodoru, który nie jest nawet paliwem w Polsce, nie ma normy i nie może być sprzedawany na stacjach.
Technologie wspiera:
Wagony niepotrzebnego węgla dzień i noc wypełniają centralny magazyn węgla w Wielkopolsce, a w całym kraju zwały „czarnego złota” przekraczają już 14,5 mln ton. To wystarczy, aby zaspokoić zapotrzebowanie polskich elektrowni przez pół roku. Tymczasem spółki energetyczne odpisują 0,5 mld zł straty Polskiej Grupy Górniczej i nie mają już gdzie upchnąć niepotrzebnego paliwa.
Cele unijnej polityki klimatycznej oraz interes finansowy wpływają na decyzje spółek z sektora transportu kolejowego o przechodzeniu na zieloną energię. W najbliższych latach energia elektryczna w polskich sieciach trakcyjnych będzie w istotnej części pochodziła z odnawialnych źródeł energii. W jaki sposób branża kolejowa już dziś może optymalizować koszty zakupu energii dzięki OZE?
Zielone technologie rozwijają: