Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. MLE zaprasza na debatę pt. „Magazyny energii – bariery i szanse dla rozwoju i integracji z systemem elektroenergetycznym”, 23 październik 2017 Warszawa

MLE zaprasza na debatę pt. „Magazyny energii – bariery i szanse dla rozwoju i integracji z systemem elektroenergetycznym”, 23 październik 2017 Warszawa

MLE zaprasza na debatę pt. "Magazyny energii - bariery i szanse dla rozwoju i integracji z systemem elektroenergetycznym".

patronaty mle-8.10d 1

patronaty mle 8MLE zaprasza na debatę pt. „Magazyny energii – bariery i szanse dla rozwoju i integracji z systemem elektroenergetycznym”.

 

Dynamiczny rozwój technologii baterii i towarzyszący mu spadek ich kosztów doprowadził w ostatnich latach do wykształcenia się zupełnie nowych zastosowań i modeli biznesowych związanych z magazynowaniem energii elektrycznej. Magazyny są wykorzystywane przez operatorów sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, odbiorców przemysłowych a także, coraz częściej, gospodarstwa domowe.

W połączeniu z innymi innowacyjnymi technologiami takimi jak blockchain, magazyny przyczyniają się do rozwiązywania obecnych wyzwań stojących przed systemem elektroenergetycznym i stworzają nowe możliwości dla jego uczestników.

O tych wyzwaniach i możliwościach, z różnych punktów widzenia, będą dyskutować uczestnicy naszego spotkania.

Debata będzie świetną okazją, by dowiedzieć się więcej o magazynowaniu energii i o tym, jak rozwój tej technologii może zmienić sposób w jaki myślimy o systemie energetycznym!

PROGRAM

17:30 Rejestracja gości

18:00 Wystąpienie otwierające, Joanna Rycerz, MLE

18:15 Debata prelegentów i sesja Q&A

Emilia Głozak, Project Management Specialist, Ministerstwo Energii

Eryk Kłossowski, Prezes Zarządu, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Konrad Makomaski,* Prezes Zarządu, Impact Clean Power Technologies S.A.

Prof. Janina Molenda,* Wydział Energetyki i Paliw, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Katarzyna Szwarc, ekspertka MLE w dziedzinie hurtowego rynku energii i ambasadorka start-up’u Power Ledger

Moderator: Bartłomiej Derski, Redaktor portalu WysokieNapięcie.pl

*czekamy na potwierdzenie udziału

19:30 Networking przy lampce wina

20:00 Afterparty

 

Rejestracja: https://www.eventbrite.co.uk/e/debata-mle-magazyny-energii-bariery-i-szanse-dla-rozwoju-i-integracji-z-systemem-tickets-38602510147

PGE jest na ostatniej prostej do dopięcia transakcji, jakiej nie widzieliśmy w polskiej energetyce od 2012 roku. Aby uzyskać zgodę urzędu antymonopolowego, musiała obiecać większą aktywność na giełdzie. Sprawdziliśmy, jakie opinie w tej sprawie przedstawili konkurenci PGE.

pge edf dane
Rynek energii rozwija:

Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Unii, zmniejszenie zależności od innych w kwestii dostaw gazu, a także szybsze i skuteczniejsze radzenie sobie z kryzysami dostaw.

gaz paragraf

Kijów chce przyciągnąć chętnych do inwestycji w tamtejsze elektrownie i eksportu prądu do UE. W polskim rządzie trudno będzie znaleźć entuzjastów tego pomysłu.

interkonektory ue ukraina
Rynek energii rozwija:

Przewodząca obecnie UE Estonia proponuje aby limit 550 g nie obowiązywał elektrowni szczytowych, a okres przejściowy został wydłużony.

0 ole