Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konferencja Offshore 2017 – 8-9 listopada, Warszawa

Konferencja Offshore 2017 – 8-9 listopada, Warszawa

Konferencja Offshore 2017 – najważniejsze wydarzenie branży offshore w Regionie Morza Bałtyckiego

8-9 listopada, Warszawa, Golden Floor Tower, ul. Chłodna 51

patronaty offshore

patronaty offshoreKonferencja Offshore 2017 – najważniejsze wydarzenie branży offshore w Regionie Morza Bałtyckiego

8-9 listopada, Warszawa, Golden Floor Tower, ul. Chłodna 51

Według najnowszej analizy WindEurope do 2030 roku na Morzu Bałtyckim może zostać zainstalowane nawet 9 GW mocy w morskich farmach wiatrowych. Silny wiatr i płytkie wody czynią Morze Bałtyckie obiecującym rynkiem dla morskiej energii wiatrowej w Europie. O ogromnym potencjale offshore dla realizacji celów unijnych: dekarbonizacji oraz zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw energii na kontynencie, oraz dla gospodarek państw bałtyckich dowiedzą się uczestnicy najważniejszego wydarzenia branży offshore w regionie Morza Bałtyckiego – Konferencji Offshore, któraodbędzie się w dniach 8-9 listopada, w Warszawie.

Uczestnicy Konferencji będą mieli szansę wziąć udział w sesjach spotkań B2B służących tworzeniu łańcucha dostaw dla morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku.

Sesję plenarną Konferencji Offshore 2017 poświęconą potencjałowi współpracy na Morzu Bałtyckim otworzy Klaus-Dieter Borchardt, Dyrektor w Dyrekcji Generalnej ds. Energetyki Komisji Europejskiej, który od 2013 roku odpowiada za unijny wewnętrzny rynek energii. Udział w dyskusji weźmie również dr Paweł Ryglewicz, Radca Ministra, w Departamencie Ekonomicznym UE w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który przybliży uczestnikom prace grupy BEMIP (Baltic Energy Market Interconnection Plan) ds. energii odnawialnej. Janusz Gajowiecki, Prezes PSEW, jako reprezentant Baltic Sea Offshore Wind Forum zaprezentuje Baltic Sea Declaration – porozumienie na rzecz rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku, którego sygnatariuszami są przedstawiciele 8 europejskich stowarzyszeń energetyki wiatrowej działających w Regionie Bałtyku.

Więcej informacji na www.konferencja-offshore.pl

PGE jest na ostatniej prostej do dopięcia transakcji, jakiej nie widzieliśmy w polskiej energetyce od 2012 roku. Aby uzyskać zgodę urzędu antymonopolowego, musiała obiecać większą aktywność na giełdzie. Sprawdziliśmy, jakie opinie w tej sprawie przedstawili konkurenci PGE.

pge edf dane
Rynek energii rozwija:

Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Unii, zmniejszenie zależności od innych w kwestii dostaw gazu, a także szybsze i skuteczniejsze radzenie sobie z kryzysami dostaw.

gaz paragraf

Kijów chce przyciągnąć chętnych do inwestycji w tamtejsze elektrownie i eksportu prądu do UE. W polskim rządzie trudno będzie znaleźć entuzjastów tego pomysłu.

interkonektory ue ukraina
Rynek energii rozwija:

Przewodząca obecnie UE Estonia proponuje aby limit 550 g nie obowiązywał elektrowni szczytowych, a okres przejściowy został wydłużony.

0 ole