Menu
Patronat honorowy Patronage

Międzynarodowy rynek czeka na energetyczne start-upy

 

 

 

Międzynarodowy rynek czeka na energetyczne start-upy

 

Zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków poprzez wykorzystanie energii słonecznej, pompy cieplnej oraz opatentowanego wymiennika ciepła czy też projekt pozwalający na obniżenie zużycia energii przez urządzenia chłodzące – brzmi innowacyjnie? Te projekty to tylko niektórzy ze zwycięzców ubiegłorocznej edycji PowerUp! by InnoEnergy*. 19 czerwca 2017 ruszyły zgłoszenia do nowej – trzeciej już edycji największego konkursu dla start-upów
z sektora zrównoważonej energii w Europie Środkowej i Wschodniej.

Konkurs stwarza polskim innowatorom olbrzymią szansę na realizację i rozwój ich projektów oraz zaistnienie na rynku międzynarodowym.

– Konkurs PowerUp! stanowi platformę do prezentacji pomysłów, które mogłyby pozostać niezauważone – i w istotny sposób pomaga w rozwoju innowacji w sektorze zrównoważonej energii w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Zwycięskie technologie oraz pozostałe możliwe do zrealizowania pomysły nie tylko pomogą Europie w ochronie środowiska, ale także po ich komercjalizacji, z pomocą InnoEnergy mogą mieć wpływ globalny – tłumaczy Jakub Miler, CEO InnoEnergy Poland Plus, organizator konkursu.

PowerUp! stwarza wiele szans i otwiera wiele drzwi. Przekonali się o tym ubiegłoroczni laureaci – estoński PolarSol, grecki PleioneEnergy oraz węgierski GreenerGizer, a także rodzimy Bin-E.

Laureaci mogą liczyć nie tylko na nagrody finansowe, ale także na dostęp do prestiżowego akceleratora Highway® by InnoEnergy, przekształcającego pomysły i projekty w rynkową rzeczywistość. Oferuje on młodym przedsiębiorcom dostęp do wiedzy i szerokie wsparcie
w zakresie rozwoju i ochrony produktu, wejścia na rynek, budowy zespołów, czy dostępu do funduszy seed. Umożliwia także stały dostęp do 150 największych europejskich partnerów
z branży energetycznej, ułatwiając szybkie wejście na rynek międzynarodowy.

Finał główny w Budapeszcie i piętnaście finałów regionalnych (polski finał odbędzie się
w Warszawie) poprzedzone będą intensywnymi warsztatami.
Zespoły będą miały szansę dopracowania swoich projektów i przedstawienia ich specjalistom oraz inwestorom. Takie spotkania stanowią niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów biznesowych, przyciągnięcia uwagi mediów i sprzyjają budowie silnej pozycji rynku zrównoważonej energii w tym regionie Europy.

– Naszym głównym celem jest wspieranie innowacji w sektorze energetycznym. Wspomagamy je na każdym stopniu rozwoju – od pomysłu po dostarczenie gotowego produktu odbiorcom. Dzięki naszej sieci partnerów, budujemy połączenia w całej Europie, łącząc ze sobą absolwentów i pracodawców, wynalazców i przemysł, badaczy i przedsiębiorstwa – tłumaczy Jakub Miler.

Konkurs dynamicznie rozwija się, a co roku dołączają do niego nowe kraje. Do udziału w trzeciej edycji PowerUp! 2017 InnoEnergy zaprasza start-upy oraz małe przedsiębiorstwa z aż 23 państw Europy Środkowej i Wschodniej (Bułgaria, Albania, Chorwacja, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Republika Czeska, Estonia, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Grecja, Gruzja, Węgry, Mołdawia, Czarnogóra, Łotwa, Serbia, Litwa, Turcja, Ukraina, Polska, Cypr, Słowacja, Słowenia i Rumunia). Aby przystąpić do konkursu trzeba mieć projekt związany ze zrównoważoną energią, prototyp oraz stworzyć zespół i wypełnić formularz na stronie konkursowej.

Zapisy trwają od 19 czerwca do 11 września 2017 r. W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić formularz na stronie internetowej www.powerup.innoenergy.com

* W latach 2015 i 2016 konkurs był organizowany pod nazwą KICkoff by Inno Energy.

 

Zapraszamy do obserwowania naszych profili na portalach społecznościowych: Facebook i Twitter oraz obejrzenia relacji z  Gali Finałowej 2016r.

O InnoEnergy 

InnoEnergy jest motorem innowacji sektora zrównoważonej energii w całej Europie. 

Jest to wielkie wyzwanie, ale cel mamy prosty: zapewnić Europie w przyszłości dostęp
do zrównoważonej energii. Drogą do tego celu jest innowacyjność – nowe pomysły, produkty i rozwiązania, które zapewniają wymierne korzyści, a także nowe firmy i nowi ludzie, którzy potrafią wprowadzić je na rynek.

 

InnoEnergy wspiera innowacje i inwestuje w nie na każdym etapie tej drogi: od uczelni aż po klienta. Wspólnie z naszą siecią partnerów budujemy sieć kontaktów w całej Europie, łącząc wynalazców i branże, przedsiębiorców i rynki, absolwentów i pracowników, badaczy
i firmy.

 

Pracujemy w następujących trzech głównych obszarach, gdzie innowacja odgrywa kluczową rolę:

  • edukacja – aby dla dobra przyszłości branży kształcić posiadających wiedzę
    i ambitnych pracowników, którzy rozumieją wymagania związane ze zrównoważonym rozwojem i potrzeby branży;
  • innowacyjne projekty – aby łączyć pomysły, wynalazców i przedstawicieli branży
    i ułatwiać im współpracę w celu tworzenia opłacalnych ekonomicznie produktów
    i usług, dających wymierne rezultaty;
  • usługi w zakresie budowania firm – aby pomóc przedsiębiorcom i start-upom tworzącym długofalowe przedsięwzięcia w dynamicznym rozwoju, tak by wnosiły wkład w światowy ekosystem energetyczny.

 

Wspólną pracą budujemy sektor zrównoważonej energii, jakiego potrzebuje Europa.

 

Kontakt dla mediów:

Małgorzata Karwicka, Planet PR

[email protected]

tel. 665-470-230

 

 

 

 

Po kilkunastu latach prac Japonia i Chiny dowierciły się właśnie do gazowego skarbca ukrytego w hydratach metanu pod dnem oceanu.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System informuje, że w związku ze złą jakością gazu ziemnego, nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na gazociągu jamalskim.

Nasza redakcyjna koleżanka została dwukrotnie nagrodzona w rozstrzygniętym we wtorek konkursie Towarowej Giełdy Energii dla najlepszych dziennikarzy poruszających tematykę rynków energii elektrycznej i gazu. W ciągu trzech edycji konkursu dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl odebrali już sześć statuetek.

Bloomberg New Energy Finance szacuje, że w 2025 r. średnia cena kupna średniej klasy samochodu elektrycznego na baterię zrówna się ze średnią ceną średniej klasy samochodu osobowego z klasycznym napędem. Wyniesie wówczas nieco ponad 30 tys. dolarów bez podatków.

Technologie wspiera: