Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Offshore Wind – Logistics & Supplies w Gdyni, w dniach 16-17 października 2019 r.

Offshore Wind – Logistics & Supplies w Gdyni, w dniach 16-17 października 2019 r.

Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej zaprasza na ósmą edycję Międzynarodowej Konferencji „Offshore Wind – Logistics & Supplies”, która odbędzie się w Gdyni, w Hotelu Courtyard by Marriott Waterfront, w dniach 16-17 października 2019 r.
wysokie napiecie 2019

Jest to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone w całości przemysłowi związanemu z sektorem morskiej energetyki wiatrowej.

Konferencja adresowana jest do wszystkich polskich podmiotów zainteresowanych realizacją zleceń dla sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i na świecie oraz do firm zagranicznych, chcących wejść na wschodzący, polski rynek offshore wind.

Jego potencjał oszacowano w rządowym projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku
na 10,3 GW mocy zainstalowanej. Oznacza to, że Polska jest największym rynkiem wschodzącym tego sektora w Europie oraz plasuje się w pierwszej piątce rynków wschodzących w skali globalnej, tuż obok Chin oraz USA.wysokie napiecie 2019

W ramach dwudniowego programu Konferencji omówione zostaną z udziałem światowych liderów przemysłu offshore wind najistotniejsze zagadnienia związane z dostawą kluczowych komponentów oraz usług na potrzeby realizacji projektów morskich farm wiatrowych w Polsce oraz w pozostałej części Europy: morskich turbin wiatrowych, konstrukcji wsporczych, wież wiatrowych, elektroenergetycznej infrastruktury przesyłowej, specjalistycznych statków do obsługi projektów offshore wind w zakresie konstrukcji oraz bieżącej eksploatacji oraz wielu innych.

Nie zabraknie także głębokiego wglądu w bieżący stan realizacji polskich projektów morskich farm wiatrowych oraz perspektywy wzrostu tego sektora w horyzoncie najbliższych dwóch dekad.

Bardzo istotną funkcją Konferencji jest promocja polskiego przemysłu morskiej energetyki wiatrowej jako local content w łańcuchu dostaw dla projektów morskich farm wiatrowych .

Ważną rolę w programie odegra także dyskusja na temat potencjału polskich portów oraz możliwości ich wykorzystania w charakterze centrów operacyjno-logistycznych na potrzeby realizacji ogromnych i skomplikowanych projektów infrastrukturalnych, jakimi są morskie farmy wiatrowe realizowane obecnie oraz w przyszłości  m. in. na Morzu Bałtyckim.

Zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji, która daje unikatową szansę spotkania oraz nawiązania w jednym miejscu i czasie relacji biznesowych ze światowymi liderami przemysłu morskiej energetyki wiatrowej oraz kluczowymi dla polskiego rynku inwestorami i deweloperami.

Więcej szczegółów na stronie www.offshore-conference.pl.

Bartłomiej Derski z WysokieNapiecie.pl i Justyna Piszczatowska z Green-News.pl w programie Aleksandry Dziadykiewicz na antenie radia TOK FM rozmawiali o energetyce i klimacie w kampanii wyborczej oraz ostatnich czterech latach.
radio wmediach
Polski rząd ma nadzieje, że w kolejnych latach z budżetu unijnego dostanie pieniądze na infrastrukturę gazową, mimo że finansowanie inwestycji w paliwa kopalne ma być wstrzymane. Odpowiedzialny w rządzie za fundusze unijne Jerzy Kwieciński liczy na okres przejściowy, który udało się wypracować w negocjacjach z Komisja Europejską.
Kwiecinski Jerzy
Po średnio udanym szczycie Sekretarza Generalnego ONZ, unijne negocjacje klimatyczne nabierają rozpędu. W piątek 4 października, na Radzie ds. Środowiska (ENVI) ministrowie niespodziewanie uzgodnili zapisy o aktualizacji unijnego celu ograniczenia emisji CO2 do 2030 r. A to dopiero początek.
co2 ets emisje
Man turning a carbon dioxyde knob to reduce emissions. CO2 reduction or removal concept. Composite image between a hand photography and a 3D background.
Redaktor naczelny portalu WysokieNapiecie.pl w wypowiedzi rysował prawdopodobny scenariusz co do przyszłorocznych cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych i biznesowych.
gazeta media prasa