Menu
Patronat honorowy Patronage

Debata “​Pod prąd – możliwości rozwoju młodych osób w sektorze energetycznym” – 22 czerwca 2017 r.


Stowarzyszenia Młodzi Liderzy w Energetyce (MLE) organizuje debate pt. “Pod prąd - możliwości rozwoju młodych osób w sektorze energetycznym”

Stowarzyszenia Młodzi Liderzy w Energetyce (MLE) organizuje debate pt. “Pod prąd – możliwości rozwoju młodych osób w sektorze energetycznym”.

 


 

 

 

Debata będzie częścią spotkania inaugurującego MLE, którego motywem przewodnim będzie sytuacja oraz perspektywy rozwoju młodych ludzi w sektorze energetycznym w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w dniu 22 czerwca 2017 r., o godz. 17:30 w sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych, a przemówienie otwierające wygłosi Pan Eryk Kłossowski, Prezes Zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Do udziału w debacie zaprosiliśmy przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego, pozarządowego a także regulatora rynku energii. Po stronie publiczności zasiądą młodzi profesjonaliści pracujący w sektorze energetycznym oraz inni prominentni przedstawiciele tego sektora; liczymy na obecność około 80 gości.

Jednym z elementów spotkania będzie prezentacja wyników ankiety na temat sytuacji młodych osób w polskim sektorze energetycznym, którą przeprowadziliśmy wśród młodych profesjonalistów. MLE jest organizacją zrzeszającą młodych profesjonalistów pracujących w sektorze energetycznym, zarówno w branży elektroenergetycznej, gazowniczej, OZE a także szeroko rozumianych usługach dla energetyki i branżach pokrewnych, takich jak transport lub rynek finansowy.

Stowarzyszenie działa w celu zbudowania silnej, otwartej grupy młodych liderów tego sektora i umożliwienia im aktywnego uczestniczenia w jego budowie i rozwoju. MLE aktywnie współpracuje z doświadczonymi ekspertami branży energetycznej, kołami naukowymi i organizacjami branżowymi w Polsce i za granicą. Partnerem strategicznym Stowarzyszenia są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

PROGRAM
17:30 Rejestracja
18:00 Powitanie gości i prezentacja raportu MLE
18:15 Przemówienie inauguracyjne
• Eryk Kłossowski, Prezes Zarządu PSE SA
18:30 Debata „Pod prąd – możliwości rozwoju młodych osób w sektorze energetycznym”
• Michał Kurtyka*, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii
• Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
• Lidia Grzegorczyk, CEO Smart Fuse
• Joanna Maćkowiak-Pandera, Prezes Forum Energii
• Moderator: Tomasz Sikorski, Wiceprezes Zarządu, PSE SA
19:25 Podsumowanie debaty oraz przedstawienie planu działalności MLE
19:30 Networking przy lampce wina
20:00 Zakończenie i afterparty

 

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących MLE lub organizowanego spotkania pozostajemy do dyspozycji pod adresem e-mail: [email protected]

 

 

 

W dniu w którym Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone zamierzają wycofać się z porozumienia w Paryżu, zamknięto trzy elektrownie węglowe na wschodnim wybrzeżu.

Globalne ocieplenie, teoria ewolucji, a nawet heliocentryzm i kulistość Ziemi ─ naukowców bawią argumenty na ich obalenie, ale miliony ludzi, w tym część światowych przywódców, mają wątpliwości. Podziały biegną m.in. politycznie i religijnie, a szczególnie ostre są tam, gdzie silna wiara w teorie spiskowe, jak w USA i Polsce.

Jeśli analitycy banku inwestycyjnego UBS nie przesadzili z optymizmem, to ich najnowszy raport o samochodach elektrycznych jest kubłem zimnej wody dla koncernów motoryzacyjnych. Dyskusja dotyczy już nie tego czy, ale kiedy koszty posiadania aut na prąd zrównają się ze spalinowymi.

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:

Na politechnice w Monachium powstaje rower, który sam sobie będzie produkował prąd z własnych wibracji.

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera: