Menu
Patronat honorowy Patronage

MIĘDZYNARODOWE FORUM ENERGETYKA I ŚRODOWISKO „EKOZAKOPANE” – 26-28 czerwca 2017

I MIĘDZYNARODOWE FORUM ENERGETYKA I ŚRODOWISKO EKOZAKOPANE

W dniach 26-28 czerwca 2017 w Hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA w Zakopanem zorganizowane zostanie I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE. Tematem przewodnim Forum jest hasło „Wyłączamy niską emisję”.

 

I MIĘDZYNARODOWE FORUM ENERGETYKA I ŚRODOWISKO EKOZAKOPANE

W dniach 26-28 czerwca 2017 w Hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA w Zakopanem zorganizowane zostanie I Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE. Tematem przewodnim Forum jest hasło „Wyłączamy niską emisję”.

 

Tematyka konferencji dotyczy tematyki ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskiej oraz propagowania ekoturystyki i lokalnych wyrobów.

Forum EKOZAKOPANE to wydarzenie mające na celu przybliżenie tematyki ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskiej oraz propagowania ekoturystyki i lokalnych wyrobów. Poruszone zostaną tematy skutecznego kreowania polityki rozwoju miast, gmin i większych jednostek terytorialnych.

Tematem przewodnim Forum będą zagadnienia związane z ograniczaniem niskiej emisji i poprawy jakości powietrza ze szczególnym uwzględnieniem problemów miejscowości położonych na obszarach górskich. Temat jakości powietrza jest bardzo szeroki i zarządzanie jakością powietrza zależy od bardzo wielu różnych czynników: począwszy od polityki energetycznej i paliwowej, poprzez politykę ochrony środowiska, rozwój i innowacje, transport po politykę regionalną i lokalna z uwzględnieniem aspektów zagospodarowania przestrzennego. Forum będzie szczególną okazją spotkania i porozmawiania o problemach jakości powietrza różnych stron: od poziomu rządowego w tym przedstawicieli różnych Ministerstw poprzez przedstawicieli samorządów na poziomie regionalnym i lokalnym.

Równolegle z I Międzynarodowym Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE odbywać się będzie kolejna edycja imprezy Kongres Smart City. Kongres Smart City to cykliczne wydarzenie mające na celu popularyzację idei inteligentnych rozwiązań oraz ich znaczenia dla rozwoju przestrzeni miast a także szerzenie informacji dotyczących najnowocześniejszych technologii związanych ze Smart City, budowanie płaszczyzny współpracy między władzami samorządowymi a przedsiębiorcami oraz propagowanie rozwiązań energetycznych służących ochronie środowiska. Tegoroczna edycja Kongresu odbywa się pod nazwą „Kongres Smart City/Eko Zakopane”.

Organizatorami Forum EKOZAKOPANE są Urząd Miasta Zakopane, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Ośrodek Badawczy, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Partnerami wydarzenia są Starostwo Tatrzańskie, Tatrzański Park Narodowy, Nosalowy Dwór Resort&Spa, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii, Europejskie Centrum Ochrony Środowiska, Centrum Obsługi Inwestycji oraz Kongres Smart City.

W dniu w którym Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone zamierzają wycofać się z porozumienia w Paryżu, zamknięto trzy elektrownie węglowe na wschodnim wybrzeżu.

Globalne ocieplenie, teoria ewolucji, a nawet heliocentryzm i kulistość Ziemi ─ naukowców bawią argumenty na ich obalenie, ale miliony ludzi, w tym część światowych przywódców, mają wątpliwości. Podziały biegną m.in. politycznie i religijnie, a szczególnie ostre są tam, gdzie silna wiara w teorie spiskowe, jak w USA i Polsce.

Jeśli analitycy banku inwestycyjnego UBS nie przesadzili z optymizmem, to ich najnowszy raport o samochodach elektrycznych jest kubłem zimnej wody dla koncernów motoryzacyjnych. Dyskusja dotyczy już nie tego czy, ale kiedy koszty posiadania aut na prąd zrównają się ze spalinowymi.

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:

Na politechnice w Monachium powstaje rower, który sam sobie będzie produkował prąd z własnych wibracji.

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera: