Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja i Targi PSEW2017 w Serocku – 20-21 czerwca 2017 r.

 

Będzie to największe wydarzenie branży energetyki wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ jej merytoryczny zakres wykracza daleko poza dotychczasowe ramy. Podczas wydarzenia chcemy rozmawiać o optymalnym miksie energetycznym dla Polski, w którym odnawialne źródła energii mogą efektywnie wspomagać pracę Krajowego Systemu Elektroenergetycznego wspierając jednocześnie rozwój gospodarczy oraz innowacyjność polskiej gospodarki.

 

 

Ubiegłoroczna edycja Konferencji i Targów PSEW zgromadziła ponad 1300 uczestników z kraju i z zagranicy. Swoją ofertę zaprezentowało 55 polskich i zagranicznych wystawców, a podczas konferencji, w ramach 12 paneli tematycznych, wystąpiło ponad 50 prelegentów.

 

Debaty i dyskusje panelowe podczas Konferencji i Targów PSEW2017 będą koncentrowały się m.in. wokół takich kwestii jak:

 

  • Miejsce poszczególnych technologii wytwarzania energii elektrycznej w miksie energetycznym
  • Możliwości współpracy między różnymi technologiami wytwarzającymi energię elektryczną
  • Współpraca OZE z systemem elektroenergetycznym
  • OZE i energetyka wiatrowa w polityce energetycznej Unii Europejskiej
  • Offshore w zrównoważonym miksie energetycznym Polski
  • Akceptacja społeczna inwestycji w infrastrukturę energetyczną
  • Optymalizacja kosztów oraz obsługa i konserwacja turbin wiatrowych

 

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się TUTAJ.

 

Podczas Targów, które towarzyszą Konferencji, kilkudziesięciu wystawców z Polski i pozostałych europejskich krajów zaprezentuje także najnowocześniejsze produkty, usługi i rozwiązania technologiczne z zakresu energetyki wiatrowej.

 

 

 

 

Rada nadzorcza spółki odpowiedzialnej za produkcję energii w jednym z największych państwowych koncernów odwołała we wtorek cały zarząd ─ wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl

Obowiązkowy dla całej UE udział OZE na poziomie 45 proc. w 2030 r. czy zwiększenie efektywności energetycznej do 40 proc. to tylko początek listy radykalnych propozycji znajdujących się w dokumencie, którym w przyszłym tygodniu zajmie się kierowana przez Jerzego Buzka komisja przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego. WysokieNapiecie.pl dotarło do wszystkich zmian postulowanych przez posłów sprawozdawców.

{loadmodule mod_email}

Justyna Piszczatowska na antenie Polskiego radia rozmawiała o rozwoju polskiego programu jądrowego oraz kształcie polskiego miksu energetycznego.