Menu
Patronat honorowy Patronage

VII Smart Communications & Technology Forum, 8.06.2017, Warszawa 


 

Już po raz siódmy mamy przyjemność zaprosić Państwa do współpracy oraz udziału w „VII Smart Communications & Technology Forum”. W 2017 roku odbędzie się ono w dniu 8 czerwca w Warszawie.

„Smart Communications & Technology Forum” to cyklicznie odbywające się w Polsce, doroczne wydarzenie w całości poświęcone tematyce szeroko pojętego smart grids i smart metering. Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z zakresu smart grid i smart metering z wielu krajów, aby wspólnie mogli wymieniać doświadczenia w zakresie najnowszych osiągnięć. Rok rocznie gromadzi ono szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów sektora energetycznego i gazowego, przedstawicieli sektora komunalnego i administracji, dostawców rozwiązań, naukowców, inżynierów, technologów, organizacje branżowe, instytucje finansowe jak również przedstawicieli rządu.

W gronie Prelegentów / Ekspertów VII edycji konferencji wystąpią m.in.:

Laurent Schmitt, Sekretarz Generalny, European Network of Transmission System Operators for Electricity (wcześniej Global Smart Grid Strategy Leader w General Electric Grid Solutions)
Michał Jasiak, Dyrektorat Generalny ds. Energii, Komisja Europejska
Dr Robert Denda, CTO, Global Technology, ENEL Group
Florian Reinke, Główny Analityk, 50HERTZ Transmissions GmbH
Anjos Nijk, Dyrektor Zarządzający, Europejskie Stowarzyszenie Cyber-Bezpieczeństwa (ENCS)
Jan Guenther, Manadżer ds. Zarządzania Infrastrukturą Energetyczną i Strategią Rozwoju Sieci,  Innogy SE
Dr inż. Tomasz Kowalak, Ekspert niezależny

VII edycja Forum, będzie skupiać się na najważniejszych problemach dla rynku w takich obszarach jak:

Otoczenie regulacyjne i inwestycyjne dla rozwoju inteligentnych wdrożeń
„Liderzy Smart” – case study: doświadczenia polskie i zagraniczne, projekty pilotażowe i      komercyjne wdrożenia
Wykorzystanie potencjału inteligentnej infrastruktury i technologii
Rozwiązania łączące systemy smart grid oraz odnawialne źródła energii
Elektromobilność
Customer Engagement (Demand Side Responce, taryfa dynamiczna itp.)
Smart metering – nowoczesne technologie i aktywny odbiorca energii
Internet of Things (tzw. Internet rzeczy)
Infrastruktura krytyczna oraz bezpieczeństwo sieci dystrybucji (energia, ciepło, woda)     w     tym także cyber-bezpieczeństwo sieci “inteligentnych”.

Kontakt z Organizatorem:

CBE POLSKA, tel: +48 535 244 123, +48 22 82 77 123 e-mail: <[email protected]>

 

 

Najpierw budować elektryczne auta czy potrzebną do nich infrastrukturę? Czy do zwiększania sprzedaży takich samochodów lepszy będzie ekologiczny kij czy finansowa marchewka?

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:

Klastry energii, budowane zgodnie z regulacjami ustawy o OZE, będą trwale opłacalne; będą też znacząco obniżać koszty i ryzyka inwestorów – ocenia Ministerstwo Energii w opublikowanej koncepcji działania klastrów. Przeprowadziło również analizę opłacalności różnych modeli klastrów i określiło potrzebę wsparcia.

{loadmodule mod_email}

Zabrzmi to, jakby piekło zamarzło, ale w największej elektrowni geotermalnej na Islandii brakuje naturalnie powstającej pary do napędu turbin. Oczywiście nie oznacza to, że na wyspie gejzerów ostygły podziemne „kotły”,  Islandczycy trochę miejscami przesadzili ze skalą ich eksploatacji. W ten sposób podobno darmowa energia źródeł geotermalnych okazuje się być nie taka darmowa.

Zielone technologie rozwijają:

Polska Grupa Górnicza w 2016 r. nieco poprawiła wyniki, ale planu nie wykonano. Zamiast 18,9  mln ton węgla wydobyto 15,2 mln. W niemal wszystkich kopalniach wzrosły koszty i spadła wydajność, ale zarząd chce wypłacić nagrodę po 1200 zł na głowę.