Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. VII OGÓLNOPOLSKI KONGRES OCHRONY ŚRODOWISKA; 26.09.2019 r. Warszawa

VII OGÓLNOPOLSKI KONGRES OCHRONY ŚRODOWISKA; 26.09.2019 r. Warszawa

AKTUALNE […]
grafika-sm m43833 ZB 750x100b

AKTUALNE WYZWANIA PRZEDSIĘBIORSTW W KONTEKŚCIE ZAOSTRZENIA PRZEPISÓW ODPADOWYCH I WZROSTU CEN ENERGII

VII Ogólnopolski Kongres Ochrony Środowiska to wydarzenie, podczas którego najlepsi eksperci z kraju przedstawią, jak wprowadzenie pakietu odpadowego i rosnące ceny energii elektrycznej wpłynęły na realizację obowiązków środowiskowych i życie firm.

grafika sm m43833 ZB 750x100b

Wśród prelegentów między innymi:

Hanna Marlière

Dyrektor Zarządzająca Green Management Group sp. z o.o. Specjalistka z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami zajmująca się wdrażaniem systemów selektywnej zbiórki odpadów, technologiami przetwarzania, w szczególności bioodpadów, uzyskiwaniem decyzji w postępowaniach administracyjnych.

Jakub Müller

Pracownik urzędu marszałkowskiego, magister inżynier ochrony środowiska. Specjalista w zakresie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, ustawy o bateriach i akumulatorach oraz ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej.

Program wydarzenia obejmuje dla przedsiębiorstw zagadnienia:

Kluczowe problemy przedsiębiorstwa po nowelizacji przepisów o odpadach – jak uniknąć kar i uciążliwych procedur administracyjnych:

  • Najczęściej kontrolowane przepisy, z którymi mają problem przedsiębiorcy. Które z nowych obowiązków sprawiają najwięcej trudności i jak nie dopuścić do nieprawidłowości w zakładzie?
  • Kierunki zmian w prawie i sposoby na pozyskanie finansowania. Jak wykorzystać zmiany i pozyskać środki na modernizacje przedsiębiorstwa
  • Elektroniczna ewidencja odpadów i składanie sprawozdań w rejestrze BDO. Co dla przedsiębiorstwa będzie oznaczało uruchomienie kolejnych modułów w rejestrze BDO? W jaki sposób poszerzenie obowiązków wpłynie na transport i gospodarkę odpadami?

Optymalizacja kosztów energii elektrycznej na produkcji – proste działania, które przekładają się na realne oszczędności w firmie:

  • Audyt energetyczny – ustawowy obowiązek dużych przedsiębiorców czy szansa na redukcje kosztów? Analiza przypadku firmy, która po audycie wprowadziła zmiany i zaoszczędziła na zmniejszeniu zużycia energii w firmie.
  • Oszczędny system oświetlenia. Jak zwiększyć efektywność energetyczną oświetlenia poprzez wymianę źródeł światła i optymalny system sterowania światłem?
  • Odzysk ciepła na hali produkcyjnej. Zastosowanie systemu rekuperacji powietrza, który zapewnia szybką amortyzację całej inwestycji i wspomaga obszary, w których występuje niedobór ciepła.

Problematyczna dokumentacja środowiskowa. Jak przygotować dokumentację na potrzeby kontroli, aby stanowiła dowód potwierdzający zgodność prowadzonej działalności z prawem:

  • Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach. Jak przyspieszyć i usprawnić proces pozyskania decyzji? Z czym wiążą się zmiany reguł postępowania administracyjnego?
  • Oświadczenie podmiotu obowiązanego do ponoszenia opłat za usługi wodne. Na jakich nowych zasadach Wody Polskie kwalifikują działania przedsiębiorstw w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz jakie są najczęstsze problemy wynikające z nowego sposobu obliczania opłat?
  • Kontrola czynności z obrotem płynami oraz prowadzenie dokumentacji dotyczącej emisji. Jak dopilnować obowiązków i przygotować dokumentację na kontrolę?

 

Zdobyta podczas kongresu wiedza z pewnością znajdzie zastosowanie w pracy specjalistów ds. ochrony środowiska, osób, które zajmują się w firmie rozliczeniami z UM WIOŚ, przedstawicieli firm objętych pozwoleniem zintegrowanym lub przepisami o emisjach, przedstawiciele administracji publicznej, pracowników urzędów samorządowych i spółek komunalnych, przedsiębiorców gospodarujący odpadami i opakowaniami, a także  producentów, importerów i eksporterów opakowań lub produktów w opakowaniach.

Aby poznać szczegóły wydarzenia, zapraszamy na stronę:

www.kongresochronysrodowiska.pl

 

 

 

Kultowe miejskie auto na 60 urodziny doczekało się właśnie w pełni elektrycznej wersji. Mini Cooper SE w Polsce z dopłatą z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu będzie tańsze od spalinowego odpowiednika. Później na każdych 10 tys. km właściciel zaoszczędzi 4 tys. zł.
mini se elektryczne ev
Cooper SE zachował linię i wymiary spalinowego poprzednika
Koncern energetyczny Innogy, wynajmujący w Warszawie elektryczne BMW i3 stracił już kilka samochodów ze swojej floty. Trzy z nich zostały skradzione. Ostatnie przez pijanych nastolatków, którzy rozbili auto na betonowych zaporach. Auta carsharingowe regularnie padają także ofiarami wandalizmów. Całość przekłada się ostatecznie na koszty usługi.
innogy go ladowanie bmw i3
Elektromobilność napędza: