Menu
Patronat honorowy Patronage

BATTERY EXPERTS FORUM, 19-21.09.2017, Gliwice

 

 

Zapraszamy na 14 edycję Battery Experts Forum Poland

 Odbędzie się ono w Gliwicach, w dniach od 19 do 21 września 2017.

Mając na uwadze sukces, jaki co roku od 9 lat odnosi forum eksperckie organizowane w Aschaffenburgu (Niemcy) postanowiliśmy przenieść koncepcję forum na rynek Europy Środkowo-Wschodniej i zorganizować to cieszące się ogromną popularnością wydarzenie również w Polsce. Polska, zlokalizowana w samym środku Europy, jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków środkowo-wschodnich, dlatego też postanowiliśmy zaprosić ekspertów z dziedziny przemysłu bateryjnego oraz technologii rozwoju baterii m.in. litowo jonowych do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem w Polsce.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej polskiej edycji Battery Experts Forum

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze trendy i analizy rynkowe z segmentu niezależnych systemów dostarczania i magazynowania energii, przedstawione zostaną najnowsze technologie, w tym technologia litowo-jonowa w systemach bateryjnych oraz magazynach energii, omówione zostaną trendy na rynku zasilania pojazdów i autobusów elektrycznych, przedstawimy także takie aspekty jak bezpieczeństwo w transporcie baterii, problemy dotyczące infrastruktury do ładowania baterii w pojazdach elektrycznych oraz przeanalizujemy dostępne rozwiązania z zakresu magazynowania energii.

Wraz z konferencją organizowana jest wystawa, która daje szerokie spektrum możliwości pokazania nowych produktów, zawiązania kontaktów biznesowych oraz utrzymania już istniejących relacji. Battery Experts Forum odwiedzane jest, co roku, przez kierowników projektów, inżynierów, techników, zakupowców, specjalistów z działów R&D oraz kadrę zarządzającą przedsiębiorstwami powiązanymi z branżą niezależnych systemów dostarczania i magazynowania energii. Uczestnikami konferencji są również przedstawiciele lokalnych władz oraz samorządów.
Dlaczego warto wziąć udział?

Polska edycja Battery Experts Forum jest największą konferencją poświęconą zaawansowanym rozwiązaniom z dziedziny niezależnych systemów dostarczania oraz magazynowania energii. Przedstawione technologie dotyczą szerokiego zakresu produktów począwszy od elektronarzędzi, systemów magazynowania energii („on-grid” oraz „off-grid”) przez baterie do rowerów i skuterów elektrycznych, pojazdów oraz autobusów elektrycznych.

Podczas konferencji poruszane są również aspekty bezpieczeństwa w transporcie pakietów bateryjnych, najwyższej klasy specjaliści z jednostek testujących i certyfikujących przedstawią zmiany w regulacjach unijnych, szeroko omówione zostaną wymagania dotyczące testowania pakietów bateryjnych.

Wraz z przedstawicielami lokalnych władz samorządów, przedstawicielami ministerstwa oraz producentami autobusów omówimy kwestie wdrożenia programu elektro-mobilności w Polsce. Poruszmy kwestie finansowania, budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz przedstawimy najnowsze technologie na rynku baterii zasilających pojazdy elektryczne.

Jeżeli zawansowane technologie w rozwoju niezależnych systemów ładowania stanowią kluczowy element twojego biznesu to nasza konferencja jest właśnie dla Ciebie.

Battery Experts Forum to także doskonała okazja to tworzenia łańcucha handlowego, jako że w konferencji oraz wystawie biorą udział dostawcy celek do branży, dostawcy specjalistycznego sprzętu, laboratoria testowe oraz firmy oferujące usługi i porady dotyczące recyklingu. Konferencja Battery Experts Forum powinna obowiązkowo znaleźć się na liście odwiedzanych konferencji.

Goście odwiedzający Battery Experts Forum będą również mieli okazję przetestować szereg pojazdów elektrycznych. Dla uczestników przygotowaliśmy miasteczko rowerowe, gdzie każdy będzie mógł przetestować rowery zasilane baterią. W miasteczku elektro-mobilnym wystawione zostaną najnowsze samochody elektryczne taki marek jak m.in. BMW, Tesla, Nissan i wiele innych.

http://www.battery-experts-forum.com/gliwice_home?lang=pl

 

W 2015 r. Unia Europejska zużywała mniej energii niż ćwierć wieku wcześniej - wynika z najnowszych danych Eurostat. Znaczenie paliw kopalnych spada, ale z drugiej strony rośnie zależność UE od ich importu. Przez 25 lat wskaźnik ten wzrósł prawie o połowę.

W kwestii budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej rząd rozłożył ręce w geście bezradności.  Ale na dobrą sprawę trudno mieć o to do niego pretensje, bo przyszłość energetyki jądrowej w UE stoi pod dużym znakiem zapytania.

Technologie wspiera:

Sejm stosunkiem głosów 413 za do 20 przeciw poparł nowelizację „specustawy przesyłowej”, która m.in. przewiduje rozbudowę  wyprowadzeń mocy z powstających bloków w elektrowniach Kozienice i Jaworzno III. Nowelizacja wskazuje np. alternatywny wariant dla oprotestowanej linii przesyłowej Kozienice-Ołtarzew.

{loadmodule mod_email}

Dotyczy: wydłużenie listy inwestycji, objętych „specustawą przesyłową”
Tytuł: Ustawa o zmianie ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych
Etap: Sejm - III czytanie
Następny etap: Senat