Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Szkolenie – System aukcyjny OZE, 24.03.2017, Warszawa

Szkolenie – System aukcyjny OZE, 24.03.2017, Warszawa

 

SYSTEM AUKCYJNY OZE TRMEW 24.03.2017 WARSZAWA

 SYSTEM%20AUKCYJNY%20OZE TRMEW 24

Szanowni Państwo,

System aukcyjny określony w Ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii gwarantuje inwestorom nowych instalacji odnawialnych źródeł niezmienną przez 15 lat cenę sprzedaży energii elektrycznej. Właściciele istniejących instalacji OZE dzięki systemowi aukcyjnemu mogą zagwarantować sobie korzystniejsze warunki finansowe od obecnych, uzyskiwanych w wyniku sprzedaży praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
 
Złożenie w aukcji oferty dotyczącej ilości i wartości oferowanej energii elektrycznej jest poprzedzone skomplikowaną procedurą przygotowawczą. Wygranie aukcji wymaga zmiany systemu umów i nakłada na właściciela instalacji szereg obowiązków informacyjnych i sprawozdawczych. Niespełnienie zobowiązań może oznaczać konieczność zapłacenia kar określonych w ustawie. Aby rozwiać wątpliwości i pomóc znaleźć właściwą drogę w nowych przepisach prawnych, zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu, które ma na celu poznanie zasad funkcjonowania w systemie aukcyjnym.
 
Szkolenie poprowadzą specjaliści TRMEW Obrót sp. z.o.o. którzy swoim doświadczeniem przyczynili się do skutecznej migracji do systemu aukcyjnego, 28 instalacji OZE.
 
Wydarzenie odbędzie się 24 marca 2017 r. w Centrum Biznesowym Ogrodowa 58 w Warszawie.
 
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 marca 2017 r.
 
Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy KLIKNIJ TUTAJ!

 

 

Rafał Zasuń z WysokieNapiecie.pl wraz z Karoliną Bacą-Pogorzelską z Dziennika Gazety Prawnej i Wacławem Czerkawskim, przewodniczącym Związku Zawodowego Górników w Polsce rozmawiali na antenie Polskiego Radia 24 o planach połączenia państwowych spółek górniczych: PGG i KHW.

Ministerstwo Energii przedstawiło trzy scenariusze rozwoju górnictwa. Naszym zdaniem tylko jeden z nich jest realistyczny, ale właśnie tego wariantu resort chciałby uniknąć.

prognozawegielprogram

Portale Forsal i Wirtualna Polska cytują informacje portalu WysokieNapiecie.pl i przytaczają wypowiedź naszego dziennikarza nt. problemu fatalnej efektywności energetycznej budynków mieszkalnych w Polsce i ich wpływu na powstawanie smogu.