Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konferencja Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki, 27-28.02.2017, Warszawa

Konferencja Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki, 27-28.02.2017, Warszawa

 

 

 

Konferencja stocznie LOGO PLm

 

 Konferencja%20stocznie%20LOGO%20PLm

 

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej już po raz trzeci, we współpracy z partnerami branżowymi, organizuje międzynarodową konferencję, podczas której dyskutowany będzie wpływ, jaki morska energetyka wiatrowa może mieć na rozwój polskiej gospodarki.

Czy wykorzystamy ogromny potencjał energetyczny i gospodarczy polskiego morza?

Czy rozwój przemysłu morskiej energetyki znajdzie się na liście priorytetów gospodarczych rządu?

Czy energetyka wiatrowa na morzu stanie się jednym z najważniejszych kierunków rozwoju energetyki niskoemisyjnej Polski w kolejnej dekadzie?

Jaki kształt powinien przyjąć system wsparcia, aby umożliwić rozwój energetyki wiatrowej na morzu przy zachowaniu konkurencyjnych kosztów i maksymalizacji korzyści dla polskiego przemysłu morskiego?

Czy uda się zapewnić dostawy i obsługę budowy pierwszych morskich farm wiatrowych przez krajowy przemysł morski?

Czy uda się stworzyć w Polsce nowe fabryki kabli morskich i turbin wiatrowych, zapewniając tym samym kompletność łańcucha dostaw dla morskiej energetyki na Morzu Bałtyckim?

Na te i inne pytania będą odpowiadać przedstawiciele Rządu i Parlamentu RP oraz krajowi i zagraniczni eksperci już 27-28 lutego 2017 roku w Warszawie, podczas konferencji „Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

www.konferencja-offshore3.pl 

 

Czy w przyjmowanej dziś przez rząd Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju znajdzie się zapis o elektrowni atomowej? I w jakim kształcie?

hinkleywiz
Technologie wspiera:

Polskie rodziny wydają na energię i paliwa 100 mld zł rocznie. Z tego niemal połowę na energię zużywaną w domu lub mieszkaniu. Słabo orientują się jednak za co dokładnie płacą i jak ograniczyć te wydatki. W większości są „analfabetami energetycznymi”, a rządowi nie śpieszy się, by to zmienić ─ wynika z raportu poświęconego konsumentom na rynku energii.

inteligentny licznik
Rynek energii rozwija:

Bartłomiej Derski mówił w rozmowie publikowanej m.in. przez Wirtualną Polskę i Polskie Radio o bardzo niskich cenach energii elektrycznej na warszawskiej Towarowej Giełdzie Energii w stosunku do rynków w innych krajach Europy oraz o przyczynach takiej sytuacji.