Menu
Patronat honorowy Patronage

Konferencja – VI Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych, 30-31.03.2017, Białystok

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

w dniach 30 – 31 marca 2017 zespół powermeetings.eu wraz z Gospodarzem Honorowym firmą Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. Segment Ciepło zapraszają do Białegostoku na VI Wiosenne Święto Branży – Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych powermeetings.eu.

Nasze Forumjest niewątpliwie wyjątkowym spotkaniem, które już na stałe wpisało się w kalendarz uczestników rynku biomasy i odpadów na cele energetyczne. Forum łączy zarówno wartości merytoryczne jak i możliwość spotkania się na neutralnym gruncie w miłej atmosferze z szerokim gronem specjalistów z branży co z pewnością sprzyja wymianie wiedzy, doświadczeń oraz zacieśnianiu więzi i współpracy między nimi. Poprzednie edycje rokrocznie gromadziły blisko 300 uczestników.

Pierwszego dnia Forum prelekcje przygotują przedstawiciele najważniejszych urzędów, czołowych firm energetycznych i przetwarzania odpadów oraz dostawcy nowoczesnych rozwiązań.

Po części konferencyjnej zapraszamy do udziału w uroczystej kolacji, która będzie doskonałą okazją do dalszych rozmów branżowych, a niepowtarzalna atmosfera towarzysząca każdemu naszemu spotkaniu z pewnością ułatwi nawiązywanie nowych relacji biznesowych.

W programie drugiego dnia Forum zaplanowaliśmy zwiedzanie Elektrociepłowni Białystok – trzeciej co do wielkości w Polsce jednostce spalającej biomasę.

Do udziału w Forum zapraszamyprzedstawicieli najważniejszych urzędów regulujących rynek jak również przedsiębiorstw z szeroko pojętej branży energetycznej m.in. elektrowni, elektrociepłowni, przedsiębiorstw energetyki cieplnej, przemysłowych odbiorców energii, dostawców i producentów biomasy i innych paliw alternatywnych, firm logistycznych, firm zajmujących się badaniem jakości oraz certyfikacją, firm zajmujących się budownictwem przemysłowym – budową nowych mocy wytwórczych, firm dostarczających technologie oraz firm inżynieryjnych i badawczych.


Jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzącego Forum podobnie jak w trakcie jego poprzednich edycji stworzymy miejsce do ważnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów, tak aby branża biomasy i innych paliw alternatywnych w Polsce mogła się rozwijać i z powodzeniem funkcjonować.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na www.powermeetings.eu

Z pewnością warto już dziś zarezerwować termin 30 i 31 marca 2017 i dołączyć do nas w Białymstoku.

Kontakt z organizatorem:

Jolanta Szczepaniak Project Manager

powermeetings.eu

tel.:   +48 22 740 67 80

e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

 

Czy w przyjmowanej dziś przez rząd Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju znajdzie się zapis o elektrowni atomowej? I w jakim kształcie?

Technologie wspiera:

Polskie rodziny wydają na energię i paliwa 100 mld zł rocznie. Z tego niemal połowę na energię zużywaną w domu lub mieszkaniu. Słabo orientują się jednak za co dokładnie płacą i jak ograniczyć te wydatki. W większości są „analfabetami energetycznymi”, a rządowi nie śpieszy się, by to zmienić ─ wynika z raportu poświęconego konsumentom na rynku energii.

Bartłomiej Derski mówił w rozmowie publikowanej m.in. przez Wirtualną Polskę i Polskie Radio o bardzo niskich cenach energii elektrycznej na warszawskiej Towarowej Giełdzie Energii w stosunku do rynków w innych krajach Europy oraz o przyczynach takiej sytuacji.