Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. II Forum Przemysłowe (Gaz – System) , 8-10.12.2016, Karpacz

II Forum Przemysłowe (Gaz – System) , 8-10.12.2016, Karpacz

Forum przemysowe

Forum%20przemysowe

Czwarta rewolucja przemysłowa opierająca się na łączeniu najnowocześniejszych wirtualnych technologii z realną produkcją zmienia modele działania całych gałęzi gospodarki. Reindustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna oraz rozwój społeczny i terytorialny stwarzają  nowe możliwości ekonomiczne, stanowiąc szansę dla szybkiego rozwoju kraju.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera, Ministra Rozwoju i Finansów Polskę i cały świat czeka wielkie wyzwanie gospodarcze, ponieważ mamy wiele szybko zachodzących zmian technologicznych. „Chciałbym, żeby przemysł był jak najbardziej nowoczesny. Wiadomo, że dzisiaj industrializacja nie polega na tym, na czym polegała 40 czy 50 lat temu. Państwo jest przede wszystkim po to, żeby tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju, dla przedsiębiorców. Tak właśnie rodzą się nowoczesne ekosystemy gospodarcze” – podkreśla Wicepremier.

II Forum Przemysłowe w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego. Podczas trzech dni obrad odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.

Dlaczego kraje posiadające silny i dynamicznie rozwijający się przemysł łagodniej odczuły skutki kryzys gospodarczego ostatnich lat? Jak pogodzić politykę klimatyczną z konkurencyjnością europejskiego przemysłu? Na jakie gałęzie przemysłu powinna stawiać Unia Europejska? Jak stworzyć warunki do aktywnego wprowadzania innowacji w przemyśle? Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będzie ponad 700 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele największych koncernów przemysłowych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Komisja Europejska publikując pakiet zimowy, czyli zbiór przepisów zmieniających unijny rynek energii, przedstawiła też szereg interesujących analiz. Można się z nich dowiedzieć z nich między innymi, w których krajach prąd drożał ostatnio najbardziej. 

ceny energii2
Rynek energii rozwija:

W 2015 roku wykorzystanie „zielonej” energii wzrosło o 7%. Dzięki temu Polska ponownie znalazła się powyżej rządowej ścieżki do osiągnięcia celu na 2020 rok. Jednak Ministerstwo Energii ma tyle samo powodów do zadowolenia, co do zmartwień.

oze technologie gus 2016
Zielone technologie rozwijają:

Kopalnie nie są wieczne, kopalnie istnieją wtedy, kiedy są rentowne – tłumaczył minister energii Krzysztof Tchórzewski. W ciągu ostatnich kilkunastu lat było to najprawdziwsze zdanie o górnictwie jakie padło z ust polityka będącego u władzy.

wegiel gornik