Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Magdalena Skłodowska i Bartłomiej Derski z WysokieNapiecie.pl nagrodzeni w konkursie dla dziennikarzy

Magdalena Skłodowska i Bartłomiej Derski z WysokieNapiecie.pl nagrodzeni w konkursie dla dziennikarzy

Dwie z pięciu tegorocznych statuetek w konkursie dla dziennikarzy, organizowanym przez Towarową Giełdę Energii pod patronatem Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i Ministra Energii, trafiły do redakcji portalu WysokieNapiecie.pl.
platynowe-megawaty-2019

Artykuł Magdaleny SkłodowskiejEnergia z gwarancją. Sprzedawcy prądu kuszą zieloną ofertązostał uznany za najlepszy materiał prasowy dotyczący rynku certyfikatów. Dziennikarka WysokieNapiecie.pl tłumaczy w nim jak działają „zielone” oferty sprzedaży energii elektrycznej, które proponują swoim klientom m.in. Innogy, PGE i Fortum.

platynowe megawaty 2019 sklodowska

Bartłomiej Derski odebrał statuetkę za najlepszy artykuł dotyczący rynku energii elektrycznej, opublikowany w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „Jak wyglądała polska energetyka w 1918 roku?”. To artykuł promujący, wchodzącą właśnie do sprzedaży, książkę o historii polskiej energetyki w latach 1745-2018, ze szczególnym uwzględnieniem ostatniego stulecia 1918-2018 autorstwa Bartłomieja Derskiego i Rafała Zasunia – „Wiek energetyków. Opowieść o ludziach, którzy zmieniali Polskę”.

platynowe megawaty 2019 derski

Nagrodę główną oraz wyróżnienie za najlepszy materiał o rynku gazu pt. „Warto słuchać, o czym liczy Gazprom” odebrał Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl. Natomiast wyróżnienie specjalne kapituły konkursu za całokształt twórczości odebrała redaktor Teresa Wójcik, współpracująca z BiznesAlert.pl i „Tygodnikiem Solidarność”.

WysokieNapiecie.pl jest najczęściej nagradzaną redakcją w konkursie TGE o Platynowe Megawaty. W ciągu jego pięciu edycji w latach 2015-2019 aż pięcioro naszych dziennikarzy odebrało łącznie dziewięć statuetek. W 2015 roku artykuł Bartłomieja Derskiego i Rafała Zasunia został uznany najlepszym materiałem poświęconym rynkowi energii elektrycznej, a cała redakcja, wspólnie z Justyną Piszczatowską, otrzymała wyróżnienie specjalne kapituły konkursu. W 2016 roku Rafał Zasuń odebrał wyróżnienie za najlepszy materiał poświęcony rynkowi certyfikatów, a Bartłomiej Derski wyróżnienie specjalne kapituły „za wnikliwość i analityczne podejście”. W 2017 roku Justyna Piszczatowska została uznana najlepszą dziennikarką roku. W 2018 roku Justyna Piszczatowska została ponownie uhonorowana, tym razem za najlepszy artykuł o rynku gazu, natomiast Wojciech Krzyczkowski odebrał wyróżnienie specjalne kapituły za „rzetelność i profesjonalizm”.

platynowe megawaty 2019 tge

Obok piątki dziennikarzy WysokieNapiecie.pl, nagradzani w konkursie przez pięć lat jego istnienia byli także Aneta Wieczerzak Krusińska i Tomasz Furman z „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, Wojciech Jakóbik i Teresa Wójcik z BiznesAlert.pl, Małgorzata Dragan z PAP, Michał Dobrołowicz z Radia Kolor, Ireneusz Chojnacki z wnp.pl, Piotr Pająk z Gramwzielone.pl i Magdalena Kuffel z PEM-Analytics.com.

Celem przyznawanych dziennikarzom od 2015 roku Platynowych Megawatów jest, jak podkreślają organizatorzy, „rozwijanie debaty publicznej na temat funkcjonowania rynków energii oraz wyróżnienie dziennikarzy konsekwentnie edukujących społeczeństwo w tym obszarze”.

W kapitule konkursu, której w tym roku przewodniczyła dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Ministerstwa Energii Joanna Borecka-Hajduk, zasiadają przedstawiciele branży energetycznej.

W tym roku partnerami konkursu TGE byli Tauron, Gaz-System, PSE, PGNiG, Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych oraz PSEW. Patronat honorowy objęli Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando i Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

Przeczytaj także inne artykuły napisane na kanwie książki „Wiek energetyków. Opowieść o ludziach, którzy zmieniali Polskę”.

wiek energetykow historia 2018 wide

Komisja Europejska rozpoczęła prace nad reformą unijnego rynku gazu ziemnego. Zmiany będą mieć konsekwencje dla Polski. Maria Olczak z Florence School of Regulation wyjaśnia kierunki w jakich zmierzają nowe unijne regulacje i ich znaczenie dla naszej energetyki.
Beautiful stop-motion photo of blue flames
Beautiful stop-motion photo of blue flames
Serwis Spiders Web powołuje się na artykuł Bartłomieja Derskiego dotyczący przejęcia przez Polską Grupę Energetyczną firmy 4mobility operatora carsharingu w Warszawie i Poznaniu.
internet wmediach
PGE Nowa Energia kwotą 15 mln zł dokapitalizuję warszawską spółkę carsharingową 4Mobility, wynajmującą w stolicy i Poznaniu samochody spalinowe i elektryczne na minuty. Dzięki temu przejmie nad nią kontrolę. Prezes PGE tłumaczy w rozmowie z WysokieNapiecie.pl, że koncern chce za te pieniądze zwiększyć flotę aut do wynajęcia i wejść do nowych miast.
carsharing w polsce 2019 04 mapa2