
Organizatorzy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej serdecznie zapraszają do bezpłatnego zgłoszenia udziału. Konferencja odbędzie się 25 listopada 2016 r. w Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (Al. Racławickie 14, Lublin, sala C-618). Konferencja organizowana jest przez Katedrę Stosunków Międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera, Fundacją Rozwoju KUL oraz Instytutem Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza. Jej celem jest próba odpowiedzi na pytania dotyczące różnych problemów bezpieczeństwa energetycznego Polski i Unii Europejskiej.
Udział w konferencji naukowej potwierdzili przedstawiciele różnych ośrodków naukowych tj. Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Sztuki Wojennej, Politechnika Rzeszowska, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.
Konferencja została objęta patronatem medialnym: Centrum Informacji Rynku Energii, Radia Lublin, Gazety Codziennej „Nowiny” oraz portali BiznesAlert.pl, WysokieNapiecie.pl, Nowiny24.pl, GospodarkaPodkarpacka.pl.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie zgłoszenia zawierającego imię i nazwisko wraz z afiliacją na adres: [email protected]
Szczegółowe informacje: http://www.instytutpe.pl/


Prezes URE ogłosił wysokość przyszłorocznej opłaty OZE, doliczanej do rachunków odbiorców energii elektrycznej. Wzrośnie z 2,51 zł/MWh do 3,7 zł/MWh, czyli o prawie 50 proc. To początek podwyżek tej część rachunków. Po uruchomieniu inwestycji przewidzianych do zakontraktowania w latach 2016 i 2017 stawka będzie musiała jeszcze wzrosnąć do ok. 7,80 zł/MWh.